Тільки найкращі безкоштовні програми, які можуть стати в нагоді будь-якому користувачеві Windows.
1. Браузер: Google Chrome
Мабуть, саме веб-оглядачеві належить титул найпопулярнішої програми для ПК. За іронією долі стандартні браузери Windows виявилися слабким місцем системи. Просунуті користувачі давно відмовилися від них через помилки, повільний розвиток і сумнівну зручність. Новий браузер Edge, який прийшов на зміну Internet Explorer, поліпшив ситуацію. Але так і не зміг зрівнятися з лідером ринку – Google Chrome.
По-перше, Chrome підтримує величезну кількість корисних розширень, які доповнюють його функції. По-друге, він крос-платформний і синхронізує дані користувача з мобільними пристроями. Крім того, розробники оперативно впроваджують підтримку всіх сучасних технологій. З цих причин замість стандартного браузера резонно встановити Google Chrome.
2. BitTorrent-клієнт: uTorrent
Браузер не підходить для того, щоб завантажувати об’ємні програми, відео та інші файли великого розміру: завантаження може обірватися в будь-який момент і прогрес буде втрачено. Та й швидкість навряд чи обрадує. Для цих цілей призначені інші додатки, які швидко качають файли будь-якого розміру і не бояться проблем із з’єднанням.
Хороший приклад – програма uTorrent. Вона поєднує в собі високу швидкість роботи і багаті функції для настройки завантажень. Заради цього можна змиритися навіть із вбудованою рекламою.
3. Медіаплеєр: VLC
Windows Media Player розпізнає більшість базових форматів, але може не впоратися з деякими роликами, доступними на дисках і в Мережі. В такому випадку в якості альтернативи варто спробувати програвач VLC. Цей простий, але потужний плеєр – крос-платформний медіакомбайн, який відтворює величезна кількість мультимедійних форматів, включаючи DVD і відеотрансляції.
4. Музичний плеєр: MusicBee
Якщо ви все ще слухаєте музику, завантажену на жорсткий диск, вам необхідний хороший музичний плеєр. Колись кращим варіантом був Winamp, але після його перепродажу майбутнє проекту виявилося під питанням і користувачам довелося шукати заміну. Явного фаворита вибрати нелегко. Але якщо ви шукаєте швидкий, красивий і функціональний плеєр, придивіться до MusicBee.
У числі його можливостей – імпорт треків з iTunes, відтворення підкастів і веб-радіо, синхронізація плейлистів з Android, міні-плеєр, змінні скіни, медіабібліотека, еквалайзер і плагіни для нових функцій.
5. Мессенджер: Skype
Skype – популярна програма для здійснення безкоштовних відеодзвінків. Не дивно, що Microsoft викупила месенджер і інтегрувала в Windows. Тепер програма поширюється в комплекті з операційною системою.
6. Графічний редактор: Paint.NET
Графічний редактор – незамінний інструмент фотографів і дизайнерів, який може бути корисний і будь-якій людині. Якщо для професіоналів є Photoshop і аналогічні програми, для завдань простого користувача вистачить і Paint.NET.
Цей легкий і мінімалістичний редактор прийде на допомогу, коли знадобиться обрізати зображення, змінити його розмір, підкоригувати кольори або нанести позначки.
7. Хмарний диск: Google Drive
Хмарний диск вирішує дві найважливіші завдання при роботі з документами: робить файли доступними для різних користувачів і пристроїв, а також створює їх резервні копії. Одним з кращих сервісів в цій категорії можна сміливо вважати Google Drive. Він зручний у використанні, безкоштовно пропонує 15 ГБ для зберігання документів в хмарі і інтегрується з безліччю офісних сервісів Google.
Як альтернатива можна розглядати OneDrive або Dropbox.
8. Архіватор: 7-Zip
Одного разу вам може попастися заархівований документ, який ви не зможете відкрити без спеціальної програми. Тому краще перестрахуватися і встановити на комп’ютер 7-Zip. Ця утиліта повинна вирішити всі проблеми з читанням і створенням будь-яких файлових архівів на ПК.
9. PDF-редактор: Foxit Reader
Відкрити PDF-файл для читання можна в будь-якому сучасному браузері. Але що, якщо вам потрібно не просто ознайомитися з вмістом документа, але і відредагувати його: зробити позначки, додати коментарі або перетворити в інший формат? Для цього підійде спеціальний PDF-редактор. Наприклад, Foxit Reader, який пропонує золоту середину між функціональністю, простотою використання і швидкістю роботи.
10. Чистильник системи: CCleaner
У міру використання ПК в системі неминуче накопичується сміття, через що вона починає видавати помилки і гальмувати. Утиліта CCleaner є універсальним, простим і ефективним засобом очищення ОС.
Вона звільняє місце на жорсткому диску, видаляє тимчасові файли браузера та інших програм, призводить реєстр Windows в порядок і допомагає повністю видаляти непотрібні програми. CCleaner працює в напівавтоматичному режимі і не вимагає довгої настройки.
11. Антивірус: Avira Free Security Suite
Хороший антивірус для Windows не буде зайвим. В системі є встановлене засіб захисту, але найвищих оцінок від незалежних експертів немає. У той же час антивірусні рішення від компанії Avira, часто входять в число лідерів за результатами популярних тестів на зразок AV-TEST.
12. Регулятор відтінків: f.lux
Крихітна, але від того не менш корисна утиліта f.lux підлаштовує кольору дисплея під час доби. Вам потрібно лише вказати свій населений пункт і умови освітлення. Після цього f.lux буде знижувати до вечора яскравість і інтенсивність синього світла, який, як відомо, пригнічує вироблення гормону сну. Це допоможе вам дотримуватися правильного режиму і зменшить навантаження на очі.