Українське кіно нарешті почало виходити в плюс. Цього року в Україні вперше за всі роки лідером прокату став український фільм. Тобто його на вихідних подивилось найбільше глядачів.

Про таке ще кілька років тому українське кіно могло лише мріяти, а зараз вітчизняні фільми збирають повні зали та все більше нагадують якісні голлівудські картини.

Найкасовіші українські фільми, які вийшли цьогоріч за версією Box Office Mojo – найбільшого сайту, який підраховує касові збори фільмів.

Червоний

  • Касові збори: $113,93 тис
  • Бюджет фільму: 20 млн грн
  • Режисер: Заза Буадзе

У центрі сюжету фільму «Червоний» молодий воїн УПА Данило Червоний, якого зіграв актор із Львівського тетру ім. Леся Курбаса. Герой підняв повстання у сталінському ГУЛАЗі, вижив та намагається вирватись на волю.

Режисером фільму став відомий грузинський митець Заза Буадзе, який вже кілька років працює в Україні. Сценарій до фільму написав автор однойменної книги Андрій Кокотюха.

Картину знімали три місяці без перерерв. Для фільму навіть з нуля побудували справжній концтабір неподалік від Кривого Рогу.

Окрім того, зйомки відбувались в Одесі та неподалік від Луцька, де відтворювали масштабні сцени боїв воїнів УПА із нацистами та НКВС. У епізодах та масових сценах брали участь колишні ув’язнені зі справжніми кримінальними біографіями.

Інфоголік

  • Касові збори: $189,47 тис
  • Бюджет: 4 млн грн
  • Режисер: Валентин Шпаков, Владислав Климчук

Перший повнометражний фільм студії «Мамахохотала». Розповідає про інвест-менеджера Максима, який не уявляє свого життя без новин та смартфону. Але одного дня усе, що він прочитав у новинах, втілюється в життя і Макс не знає як це виправити.

Від нього пішла наречена, проблеми на роботі і він не може знайти вирішення..

У фільмі з’являється Павло Зібров, який грає екстрасенса, а у вільний час підробляє таксистом. В «Інфоголіку» співак дуже тонко познущався із свого сценічного образу, навіть показує середній палець на камеру.

Фільм окупився в прокаті на українському ринку, але через маленький бюджет, зібрав не так і багато загалом.

Під час прокату «Інфоголік» був дуже популярним, бо в Україні не часто з’являються комедії вітчизняного виробництва. Критики ж фільм оцінили не дуже високо.

Гіркі жнива

  • Касові збори в Україні: $322,79
  • Бюджет: $20 млн
  • Режисер: Джордж Менделюк

Канадський фільм, знятий в Україні за гроші української діаспори, який розповідає про історію кохання в розпал українського Голодомору.

«Гіркі жнива» – це перша англомовна художня кінокартина про Голодомор. Усі головні актори – англомовні, але у фільмі також знялись Остап Ступка та Олександр Печериця.

Робота над фільмом розпочалась ще у часи Януковича. Зйомки закінчили за два дні після втечі екс-президента Януковича. Актори стрічки бачили протести, які відбувалися в той час у країні, та підтримували їх.

Фільм розповідає про молодого українського хлопця, нащадка козацького роду. Він хоче показати світові про той жах, який відбувається в його країні, адже його рідні та земляки стають жертвами голоду.

Автори стрічки тісно співпрацювали із істориком Орестом Субтельним. Режисер вивчав книги та праці про Голодомор, щоб правдоподібно відтворити усі події.

Також буде цікаво:   6 книг, які екранізують в 2021 році

Усі гроші на створення фільму виділив продюсер Ян Ігнатович. Хоч фільм не український, але у ньому розповідається про українську трагедію.

Кіборги

  • Касові збори: $560,71 тис
  • Бюджет: 48 млн грн
  • Режисер: Ахтем Сейтаблаєв

Автори фільму майже документально відтворили події у Донецькому аеропорту.

Сценарист Наталія Ворожбит спілкувалась із бійцями, вони консультували їх щодо певних сцен та були на змінальному майданчику, деякі з військових брали участь у зйомках.

Автори фільму зазначили, що вони намагались зняти дуже чесне кіно. І це їх спроба розповісти про те, що болить.

За сюжетом разом воювати проти ворога зібрались абсолютно різні люди, яких об’єднує любов до України та бажання жити в мирній країні.

Команда «Кіборгів» та Фонд «Повернись живим» організували ініціативу #ЯНебайдужий! З кожного придбаного квитка 5 гривень будуть перераховані на допомогу сім’ям загиблих у боях за Донецький аеропорт.

«Кіборги» зібрали за два вікенди показу понад 15,752 млн грн. Стрічку подивилися більше 212 тисяч глядачів. Стрічка побила попередній рекорд фільму «DZIDZIO Контрабас», який за перших два тижні зібрав 15,02 млн грн.

Сторожова застава

  • Касові збори: $701,98 тис
  • Бюджет: 40,3 млн грн
  • Режисер: Юрій Ковальов

Перше українське фентезі, яке в перший же вікенд зібрало рекордну суму – 8,1 млн грн. Рекорд невдовзі побили «Кіборги». Але покрити бюджет фільму касовим зборам так і не вдалось.

Картина розповідає про сучасного школяра Вітька, який через загадковий портал часу потрапляє у минуле — в середньовічній Київській Русі. Там він рятується від смертельних небезпек, зустрічає легендарних богатирів Добриню, Іллю та Олешко та вступає в битву з міфічними істотами.

Окремо варто відзначити костюми у фільмі. На розробку ескізів художнику з костюмів знадобилось півтора місяці. Лише на вуса і бороди головних героїв пішло 2 кг волосся буйвола. Всього було виготовлено 40 борід і 30 перук.

Костюми головних героїв доповнені справжніми раритетними аксесуарами з приватних колекцій. Наприклад, лати Добрині складаються з півтисячі пластин, а важить костюм богатиря понад 30 кг.

DZIDZIO Контрабас

Касові збори: $822,88 тис

Бюджет: не розголошується

Режисер: Олег Борщевський

«DZIDZIO Контрабас» став рекорсменом цього року. Фільм зібрав найбільше зі всіх українських фільмів та вперше очолив рейтинг прокатного списку в Україні.

Це комедія про контрабанду, простого хлопця із села та людську винахідливість.

Головну роль у фільмі зіграв Михайло Хома, більш відомий як Дзідзьо, йому і належить ідея фільму. За словами виконавця, він давно хотів зняти повнометражний фільм і ось це нарешті сталось.

Читайте також: Чому фільм DZIDZIO.Контрабас збирає великі гроші в прокаті

Автори не розголошують вартість фільму, але запевнили, що касові збори не лише покривають бюджет, але і перевищують його.

У «Контрабасі» знялась мама Михайла Хоми Галина, а також Ігор Кондратюк.