«Пекельний тиждень» – це суворе випробування для офіцерів збройних сил Норвегії. Ерік Бертран Ларссен – колишній спецназівець, а тепер тренер-психолог – розробив «громадянську» версію «пекельного тижня», щоб прокачати життя за 7 днів. Якщо ви хочете зрозуміти та скласти власний план «пекельного тижня», читайте книгу Ларссен «На межі».

А тепер розберемось, навіщо потрібен «пекельний тиждень»

Ларссен називає «пекельний тиждень» прототипом «ідеального тижня». Це втілення фантазії на тему: «А що було б, якби кожен день свого життя я використовував по максимуму?» За один тиждень можна побачити, як могло б змінитись ваше життя, якби ви жили усвідомлено.

Загальні правила тижня такі:

  • Вставати о 5-й ранку, лягати о 10-й вечора. Тиждень починається в понеділок о 5-й ранку і закінчується в неділю о 10-й вечора.
  • Бути сконцентрованим протягом усього тижня на кожній справі.
  • Суворо дотримуватися план.
  • Бути активним і енергійним.
  • Не використовувати соціальні мережі в робочий час (але якщо ваша робота напряму зв’язана з соціальними мережами, то використовувати їх виключно для робочих цілей). Телевізор заборонений взагалі.
  • Ніяких порожніх розмов і дзвінків друзям в робочий час.
  • Кожен день – фізичні навантаження і правильне харчування.

Понеділок: звички

Головне завдання понеділка – попрацювати над своїми звичками, і зробити це потрібно в три етапи:

Насамперед вам потрібно буде скласти список тих звичок, які у вас вже є. Згадайте і хороші, і погані звички.

Вирішіть, які звички ви хочете викреслити, а які – додати в своє життя.

Складіть список того, що ви хотіли б змінити. І ось дві звички, з яких ви можете почати прямо в понеділок з ранку. Також, щоранку ставте собі запитання: «Що я чекаю від сьогоднішнього дня?» Це допоможе зрозуміти, що для вас по-справжньому важливо.

Вівторок: усвідомленість

Вівторок присвячений розвитку зосередженості. Для цього потрібно розвинути усвідомленість і увійти в потрібний стан розуму, досить задавати собі правильні питання протягом дня. При цьому абсолютно неважливо, наскільки ви любите свою роботу. Головне – робити її максимально добре.

Середа: тайм-менеджмент

Здається, що ніколи в історії людства не було так складно планувати свій час, як це є зараз. Проблеми тайм-менеджменту пов’язані з тим, що людина знаходиться в щільній кількості щоденних справ, вирватися з якого здається майже неможливим.

Найчастіше неуважність і непродуктивність пов’язана з тим, що ми не бачимо всієї картини, не бачимо того, що чекає нас попереду, і це призводить до перешкод які не дають рухатись вперед.

Також буде цікаво:   Що таке стрес, і як з ним боротися?

Що робити?

Військові в такі моменти вимовляють два слова: «Треба зупинитися».

Експерти визнають, що ефективність починається з уміння зупинитися посеред цієї купи справ, виділити кілька хвилин і запитати себе: «А куди я йду?»

Тому, перестати робити ту роботу яку ми виконуємо – непросто, але воно того варте. Зупиніть всі процеси та оцініть ситуацію, а потім зробіть огляд своїх завдань. Потім, після того як ви впоралися зі впорядкуванням ваших завдань, ви можете внести їх в календар. При цьому важливо створити перспективне бачення всіх ваших справ на найближчий час, це безпосередньо допоможе рухатись швидше.

Четвер: поза зоною комфорту

Четвер, мабуть найскладніший день «пекельного тижня», тому що він дає безцінний досвід, якого ще не було, викидає із зони комфорту.

Головна фішка четверга в тому, щоб провести день без сну. Доведеться працювати з 5-ї ранку четверга і до 5-ї ранку п’ятниці. А потім доведеться зайнятися справами з програми на п’ятницю.

Після такого четверга ви зрозумієте, що можете більше.

П’ятниця: відпочинок і відновлення

Напевно, найбільша проблема сучасної людини в тому, що ми абсолютно розучилися відпочивати. Багато людей працюю у відпустках та на вихідних. Тому виходить так, що мозок і тіло знаходиться у напруженому стані завжди, а навіть часто буває так, що немає часу дозволити собі відпочити навіть один день.

Тому п’ятниця буде «відпочивальною». Після важких днів, можна сходити в кіно або театр, посидіти в кав’ярні чи просто погуляти та провести час з друзями та близькими. Присвятіть день для себе, і робіть те, що хочеться.

Субота: внутрішній діалог

У суботу знову доведеться вставати о 5-й ранку. І сьогодні Ерік пропонує влаштувати собі «день щастя». Це день, коли у вашій голові повинні бути тільки позитивні думки. Весь день ви будете працювати над тим, щоб створити позитивний внутрішній діалог. Завдання дня – показати, наскільки образ мислення впливає на все, що з вами відбувається.

Неділя: думаємо про себе

Останній день «пекельного тижня». Сьогодні потрібно знайти час на те, щоб записати всі висновки винесені за тиждень. Чого ви навчилися? Що зрозуміли? Як змінилося ваше життя? І так далі.