Вчені заявляють, що були створені синтетичні людські ембріони з використанням стовбурових клітин, без використання яйцеклітин і сперматозоїдів, повідомляє видання The Guardian.

Дослідники з Кембриджського університету описують їх як моделі ембріонів на ранніх стадіях розвитку, які не мають функціонуючого серця та мозкових структур, але включають клітини, що формують плаценту та сам ембріон. Професорка Магдалена Жерніцка-Гетц пояснила, що такі ембріоноподібні моделі створюються шляхом перепрограмування стовбурових ембріональних клітин.

Вчені вважають, що синтетичні людські ембріони можуть стати цінним інструментом у дослідженні генетичних порушень та біологічних причин повторних викиднів.

Однак такі дослідження викликають серйозні етичні й правові питання, оскільки синтетичні ембріони, отримані в лабораторії, не підпадають під дію чинного законодавства Великої Британії та інших країн. Згідно зі законодавством, вирощування ембріонів в лабораторних умовах дозволено лише до 14-ти днів, і заборонено імплантувати такі ембріони в утробу жінок.

Крім того, вченим ще потрібно вивчити, чи мають ці моделі ембріонів потенціал для подальшого розвитку після ранніх стадій.

Подібні експерименти з клітинами мишей та мавп вже проводилися в Ізраїлі та Китаї. При імплантації мишачих ембріонів у самки мишей, вони не розвивалися до живих істот. Щодо ембріонів мавп, які були імплантовані у лоно самиць мавп, деякі з них виявили ознаки вагітності, але цей процес не продовжувався більше кількох днів. Наразі вченим ще потрібно з’ясувати причину невдалих експериментів: чи технічні проблеми, чи біологічні особливості.

Дослідження створення синтетичних людських ембріонів є значним кроком у медичній науці, проте вони супроводжуються складними питаннями етики, права та безпеки. Розуміння можливих наслідків і визначення меж таких експериментів важливі для забезпечення етичного й відповідального використання цієї технології у майбутньому.

Також буде цікаво:   Зі Львова до Берліна можна буде їхати поїздом