Перші штучні ялинки були створені дбайливими німцями в кінці XIX століття. Лісиста площа держави стрімко скорочувалася, і німці знайшли такий вихід із ситуації, не бажаючи втрачати звичного різдвяного ритуалу. На сьогоднішній день можна купити штучну ялинку з шишками, чи без них, різної висоти, форми, навіть кольору. Для більшості покупців це можливість мати на тривалий період часу прикрасу для новорічних та різдвяних свят.

Матеріал для виготовлення штучної ялинки

Тип ялинкового каркаса практично однаковий, відрізняються штучні ялини за матеріалом, з якого виготовлена хвоя. Він впливає і на вартість. В основному використовується три типи:

  • полівінілхлорид, або його ще називають ПВХ (може мати позначення PVC, плівка);
  • волосінь, яка дозволяє отримати досить жорстку хвою, яка навіть з часом не мнеться;
  • гума, це лита хвоя з гуми і отримала свою назву через спосіб виробництва, коли кожна гілка окремо відливається в своїй формі.

Є й інші дизайнерські особливості ялинок, такі як засніженість, іній на гілках. Такий ефект досягається об’ємним або плоским напиленням, або просто фарбуванням окремих голок або їх частин.

Окремо потрібно сказати про паперові ялинки. Такий тип новорічного дерева ще можна зустріти в продажу, це найбільш бюджетний варіант, але досить пожежонебезпечний.
Критерії вибору штучної ялинки

Багато в чому вибір ялинки залежить від фінансів, але, так як дерево купується не на один рік, має сенс придбати ялинку вищої якості.

Особливості штучної ялинки – на що варто звертати увагу

При виборі штучної ялинки завжди варто звертати увагу на її висоту. Іноді краще взяти за ту ж ціну нижчу, але більш красиву, реалістичну і безпечну. Останнім часом найбільш популярні дерева висотою 1,70 – 2,10 м.

Ще важливим критерієм є міцність гілок і стовбура. Ялина має бути стійкою, а її гілочки повинні витримувати вагу прикрас. Якщо з ялинки вже в магазині обсипається штучна хвоя – будьте впевнені, довго вона не прослужить.

Легкість збирання та розбирання – теж дуже важливий критерій. Моделі, які складаються з 2-3 частин і легко збираються, займають більше місця при зберіганні. Ялинки ж, які потрібно довго збирати з купи частин, зазвичай більш компактні в розібраному вигляді.

Більшість штучних ялин виробляються в Китаї. Надійніше всього європейські компанії – на їх китайських виробництвах присутній жорсткий контроль якості, а товар проходить необхідну сертифікацію. Зверніть увагу на гарантію і термін служби: якісні ялинки з ПВХ служать від 10 років, а литі моделі будуть наряджати ваші правнуки.

Також буде цікаво:   9 порад від багатих і знаменитих