Такі світильники використовують і вдома, і в офісі. Що необхідно враховувати при виборі робочої настільної лампи?

Настільна лампа – світильник спрямованого або розсіяного освітлення. Від того, скільки і якого світла дає та чи інша модель, залежить не тільки працездатність, але і здоров’я користувача. Купуючи робочий світильник, потрібно думати не тільки про потужність лампи, а й ролі приладу в просторі. Чи повинен він гармонійно вписуватися в інтер’єр? Які регулювання повинні бути присутніми (висота, кут нахилу та ін.)?

Світильник в просторі

Настільні лампи найкраще використовувати як додаткове джерело освітлення. Працювати цілий день в темній кімнаті – при «затишному» світлі однієї лампи – шкідливо для очей. Справа в тому, що різкий перепад рівнів освітленості викликає непотрібну напругу, що веде до втоми. Краще обладнати кімнату декількома світильниками різного типу – комбінувати настільні лампи з іншими моделями, що забезпечують загальне і декоративне освітлення.

Настільна лампа дозволяє досягти потрібного рівня освітленості на робочому місці, світильник – надає рівномірний «фон», а торшери і декоративні світильники підкреслюють архітектурні особливості інтер’єру. Такий підхід визнаний оптимальним і сприятливим для здоров’я.

Сучасні дизайнери і конструктори, знаючи звичку покупців працювати при одній лампочці, пішли на компроміс. Вони розробили настільний світильник для офісу, що дає як відбите, так і направлене світло. Відбите світло вважається навіть більш комфортним для очей, ніж розсіяне. У деяких випадках комбіновані моделі світильників складаються з двох частин: одна створює фонове освітлення, направляючи світловий потік вгору, інша направляє його вниз, на робочу поверхню.

Достатня освітленість

Це найважливіший параметр, необхідний для комфортної роботи. Поверхня письмового або комп’ютерного столу повинна бути яскраво освітлена настільною лампою. Але ступінь яскравості індивідуальна для кожної людини, особливо при роботі вдома.

Для офісних приміщень діють норми середньої освітленості простору. Вони залежать від специфіки роботи і в середньому становлять 300-500 люкс на квадратний метр (сумарно від усіх джерел світла). Наприклад, при створенні проекту офісного освітлення може передбачатися загальну освітленість 250 люкс плюс локальне світло 150 люкс.

Для житлових інтер’єрів цей параметр ніяк не нормується, достатнім вважається те освітлення, при якому у людини суб’єктивно не виникає бажання ні додати, ні відняти світло.

Лампа: конструкція

Якщо у лампи немає власної підстави, вона кріпиться до стільниці або перегородки за допомогою кліпси або гвинтового затиску.

Також буде цікаво:   Як сподобатися дівчині?

Зручною вважається лампа на довгій ніжці і шарнірах, без зовнішніх пружин і різьбових фіксаторів. Її конструкція дозволяє легко і швидко розташувати джерело світла під потрібним кутом до поверхні столу.

Розсіювач світильника, завдяки шарнірам, встановлюється практично в будь-якій площині – завжди можна знайти положення, при якому світло не б’є в очі. (Не забувайте, що розсіювач повинен розташовуватися вище рівня зору.) Найкраще вибирати моделі, у яких лампи повністю закриті від очей розсіювачем і не сліплять очі. Світло, проходячи через матеріал розсіювача, стає менш різким і яскравим – так працювати зручніше. А щоб компенсувати втрату яскравості, достатньо всього лише вкрутити більш потужну лампочку.

Лампа або робочий світильник?

Настільні робочі моделі часто називають «настільні лампи для офісу», хоча це неправильно: прилад – світильник, лампа (лампочка) – його елемент, джерело світла. У більшості сучасних освітлювальних приладів можуть використовуватися лампи різної потужності і різного типу. Якщо ви зупинили вибір на світильниках з люмінесцентними лампами, варто врахувати їх колірну температуру. Вона вимірюється в кельвінах.

Чим менша температура, тим теплішим і жовтішим виходить світло і тим сильніше втомлюються очі. З іншого боку, якщо вибрати лампу з дуже холодним кольором (більше 4000 К), світло буде синім і різким, що теж втомлює. Краще зупинитися на чомусь середньому, обов’язково враховуючи навколишнє оточення. Якщо інтер’єр в холодних тонах (білі стіни, світлі меблі), то більш м’яке, тепле світло його «зігріє». Якщо ж кімната оформлена в теплій колірній гамі, «освіжити» її може холодне світло настільної лампи. Останній, крім того, стимулює розумову діяльність. Тоді як жовте світло сприяє творчій роботі.

Якщо робочий світильник доведеться тримати включеним протягом усього дня, він буде перегріватися. Тому лампи розжарювання і галогенні лампи для нього не підійдуть (тим більше що сучасні світильники роблять з алюмінію – в парі з «неправильною» лампою про них можна і обпектися).

Найбільш зручна настільна лампа

КУПИТИ