Щоб залишатися енергійним, креативним і розсудливим, змініть свої звички.

Ще кілька поколінь назад люди й не сподівалися дожити до 50 років. На щастя, сьогодні у більшості з нас є шанс прожити на 20-40 років довше. Однак з роками мозку все складніше виконувати свою роботу.

Сидячий спосіб життя та шкідливі звички шкодять всьому організму, в тому числі і мозку. З віком підвищується ризик виникнення і розвитку хвороби Альцгеймера.

Щоб запобігти передчасному старінню життєво важливого органу та зберегти ясний розум, потрібно дотримуватися кількох корисних порад.

1. Поміняйте свої харчові звички

Дотримуватися здорового харчування, це корисно не тільки для фігури і загального самопочуття, але і для мозку. Почніть з простих змін в своїй звичній поведінці. Наприклад, замініть пізню чашечку кави на зелений чай. Він містить менше кофеїну і багато антиоксидантів, які допоможуть захистити клітини мозку від пошкоджень. Знизьте споживання копченої їжі.

Здорове харчування не означає, що потрібно цілими днями їст тільки салат і крупу. Вчені вияснили, що середземноморська дієта, що характеризується високою часткою овочів, фруктів, маслинової олії, риби і морепродуктів, сприяє зниженню втрати клітин мозку і збереженню розумових здібностей.

2. Займайтеся спортом щодня хоча б по 20 хвилин

Рухова активність необхідна для підтримки здоров’я мозку. Аеробіка підсилює кровообіг, покращує пам’ять і стимулює зростання нових клітин мозку. Так з’являються нові нейронні зв’язки.

Спорт може надавати на мозок такий же ефект, як і мала доза антидепресантів. Фізична активність допомагає впоратися зі стресом. Займайтеся аеробікою або будь-яким іншим спортом як мінімум 1,5 години в тиждень, тобто 20 хвилин в день. Це потрібно робити заради свого здоров’я.

3. Частіше покидайте зону комфорту

Ваш мозок довше буде залишатися молодим, якщо напружувати його різними завданнями. Всупереч розхожій думці, мозок не запрограмований, а здатний змінюватися. При бажанні можна, наприклад, позбутися від старих звичок і замінити їх новими. Це властивість мозку називається нейропластичності.

Вивчення іноземної мови або гра на музичному інструменті допоможуть зберегти пластичність мозку, оскільки це сприяє утворенню нових нейронних зв’язків. Також корисно спілкуватися з представниками інших професій. Так ви ще й розширите свій кругозір.

4. Висипайтеся

Уві сні наша система очищає мозок від нейротоксинів, в тому числі від бета-амілоїд і тау-білка, що провокують хворобу Альцгеймера, і від альфа-синуклеїну, накопичення якого призводить до хвороби Паркінсона.

Також буде цікаво:   6 наукових доказів того, що музика корисна для здоров'я

Процес очищення мозку вимагає часу. Саме тому людині потрібно спати 7-9 годин на добу.

5. Підтримуйте активне соціальне життя

Людина – соціальна істота. Але з віком наше коло спілкування звужується, ми починаємо менше розмовляти з іншими людьми. А підтримка відносин з родичами і друзями життєво важливо для когнітивного здоров’я. У тих, хто рідше розмовляє з іншими, розумові здібності знижуються на 70% в порівнянні з товариськими людьми.

Цікаво те, що самотні люди більш пильні і частіше очікують загрози від незнайомців. Відбувається це тому, що їх мозок, незвичний до спілкування, сприймає взаємодію з незнайомими людьми як щось невідоме і небезпечне. Це свого роду захисна реакція.


Restaurant Furniture Plus has thousands of commercial grade outdoor furniture products for your restaurant or bar’s patio or outdoor space. Whether you’re looking for chairs, bar stools, tables, chaise lounges, umbrellas, heat lamps, planters, beer garden tables, fire tables, or outdoor lighting, we’ve got it! We have a huge selection of high quality, modern outdoor furniture, and specialize in resin products as well as the most popular tolix, metal and industrial styles – commercial outdoor restaurant furniture.