Нижче наведено список найтиповіших помилок, які ми всі робили, робимо і будемо продовжувати здійснювати. Ознайомтеся з ним, а також з невеликими інструкціями, як виправити ситуацію.

1. Нездатність чекати

Сорок років тому вчені зі Стенфордського університету (США) почали проводити забавний експеримент із солодощами, який завершився зовсім недавно. Експеримент полягав ось у чому: маленьку дитину садили в крісло в окремій кімнаті і пропонували з’їсти зефір з одною цікавою умовою. Малюка ставили перед вибором. З’їсти зефір прямо зараз або почекати п’ятнадцять хвилин і отримати вже два зефіри.

Здавалося б, все просто: одна штука зараз або дві, але потім.
У деяких випадках діти вже їли зефір, навіть не дослухавши умов. Але були й такі, хто зміг протриматися певний час і отримати заслужену нагороду.

Результати стенфордського зефірного експерименту були опубліковані в сімдесятих роках, але вчені продовжували стежити за долею дітей, які брали в ньому участь. І не дарма, бо з’ясувалася одна цікава річ. Ті діти, які змогли відмовитися від ласощів і дочекатися винагороди, стали набагато успішніше в усіх сферах життя в порівнянні з тим, хто не зміг витерпіти.

Мораль експерименту така: здатність чекати – дуже важлива здатність, яка допомагає досягти успіху в житті.

Ми всі вже чули це раніше і не раз. І все ж, незважаючи на це знання, незважаючи на безліч досліджень, що стосуються сили волі і питань самовладання, люди до цих пір продовжують бути неймовірно імпульсивними, коли справа доходить до прийняття важливих рішень.

Як уникнути цієї помилки. Не забігати вперед. Не робіть поспішних висновків. Навчіться чекати, і ви обов’язково будете винагороджені за своє терпіння.

2. Неправильна мотивація

Причина, по якій люди бояться приймати довгострокові рішення, полягає в тому, що вони просто-напросто не знають, чого саме хочуть. Якщо ви не будете знати, чого хочете, то немає нічого дивного в тому, що ви погодитеся навіть на першу-ліпшу пропозицію.

Оскільки переважна більшість людей насправді не знає, що саме їм потрібно. Їх основна мета полягає в тому, щоб просто мати гарний вигляд в очах інших людей. Чи варто говорити, що це неправильно?

Задумайтесь, для чого ви насправді робите те, що робите, і займаєтеся тим, чим займаєтеся?

Давайте спробуємо знайти відповіді на ці питання, розглянувши мотивацію сучасних письменників. Навіщо письменник пише книгу? Є дві основні причини:

  • Укладення договору з видавництвом і отримання винагороди;
  • Написання книги, яка стане класикою і принесе славу.

Більшість письменників були чесні перед самими собою: вони просто хотіли отримати гроші за те, що написали книгу. Вони пожертвували своєю довгостроковою метою стати класиком літератури заради того, щоб стати просто автором, але з пристойною сумою грошей.

Те ж саме вірно і для більшої частини людей, які починають будувати кар’єру або робити щось ще. Їх мета полягає в тому, щоб просто стати лікарями, підприємцями, випускниками аспірантури або кимось ще. Все це, насправді, просто турбота про імідж. Набутий статус і зовнішня успішність значать для них куди більше, ніж робота, виконана дійсно добре.

Як уникнути цієї помилки. Задумайтеся про те, до чого ви прагнете насправді. Чого ви хочете? У чому полягає ваша мета? Чи готові ви докладати зусиль, щоб її досягти? Відповідайте собі на ці питання гранично чесно.

3. Бажання отримати все і відразу

Звернемося до конкретного прикладу. Візьмемо молодого американського письменника Райана Холідея, який опублікував вже кілька книг, і подивимося, як складалася його кар’єра.

Також буде цікаво:   ВООЗ розвіяла головні міфи і чутки про коронавірус. Чому вірити не варто

Видавництво запропонувало юнакові контракт на його першу книгу задовго до того, як сама книга була написана. Звичайно ж, Холідей був неймовірно щасливий і ділився радістю з усіма оточуючими. Насамперед він повідомив про успіх свого наставника, письменнику Роберту Гріну, який відреагував зовсім не так, як очікувалося.

Так, він порадів за свого вихованця, але поспішив дати йому важливу пораду – почекати. Грін вважав, що Холідей ще дуже юний (йому було тоді всього 22 роки) і зовсім не готовий до випуску книги. На його думку, Холідею потрібно набратися досвіду і трохи підрости як письменнику.

На відміну від багатьох, Холідей послухався поради і не став поспішати. І не дарма: за наступні кілька років він дійсно зробив грандіозну роботу і удосконалив свої письменницькі навички.

Чи зміг би він написати відмінну книгу в 22 роки? Можливо. Стала б вона класикою? Навряд чи. Завжди, перед тим як зважитися щось зробити, згадуйте цей приклад. Ви дійсно можете зробити щось по-справжньому грандіозне прямо зараз? Ви дійсно вірите в себе? Ці питання здаються трохи банальними, але вони вкрай важливі.

Подумайте і вирішіть: чи хочете ви зробити щось тільки заради того, щоб зробити і насолоджуватися помилковим відчуттям успіху, або ви здатні почекати, не піддаватися миттєвим бажанням і зробити щось дійсно варте?

Як уникнути цієї помилки. Дійсно гідний результат вимагає від людини старанної роботи і повної самовіддачі. Не чекайте, що миттєво досягнете успіху. Навчіться чекати.

4. Боязнь втратити правильний момент

Багатьох людей мучить питання: «А раптом я чекаю дуже довго?». Не варто плутати затримку перед тим, як почати діяти, з очікуванням відкладеної винагороди. Це зовсім різні речі.

Прокрастинація і зайвий перфекціонізм – дві хвороби, які призводять до зволікання і постійному відкладанню. Не піддавайтеся їм.
Ви відразу зрозумієте, коли потрібно буде почати діяти. При цьому недостатньо просто відчувати себе готовим. Повинні бути явні докази того, що час настав. Все повинно статися насправді, а не тільки у вашій голові.

Як уникнути цієї помилки. Коли ви зрозумієте, що час діяти настав, не давайте своїй рішучість зникнути в невідомому напрямку. Не варто тисячу разів прокручувати ситуацію в голові і намагатися відстрочити виконання справи, сподіваючись викроїти більш відповідний момент.

5. Бездіяльність через острах провалу

Коли ви почнете здійснювати якісь реальні дії, щоб наблизитися до мети, то обов’язково зіткнетеся з проблемами і труднощами. Так, з першого разу у вас може і не вийти здійснити задумане, і це цілком нормально.

Набагато важливіше те, як ви поведете себе після першої невдачі. Цілком ймовірно, що вам захочеться плюнути, кинути все і просто плисти за течією, нічого більше не роблячи. Важливо не піддаватися цій спокусі.

Потрібно дати собі час обміркувати ситуацію і зрозуміти, що ж стало причиною провалу. А потім спробувати знову. Коли у вас нарешті вийде здійснити задумане, то задоволення, яке ви відчуєте, буде одним з найприємніших відчуттів, яке ви коли-небудь відчували.

Як уникнути цієї помилки. Не варто боятися робити якісь кроки тільки через страх невдачі. Краще зробити і пожаліти, ніж просто сидіти склавши руки.