Сайт XDA Developers якимось чином зумів роздобути альфа-версію операційної системи Android Q, чий реліз повинен відбутися в травні на щорічній конференції Google I/O. Втім, є ті, хто стверджує, що перше превью прошивки побачить світ у березні. Цікавість узяла верх і альфа-версію Android Q встановили на Google Pixel 3 XL, щоб дізнатися, що з себе представляє десята версія зеленого робота.

Відразу стало зрозуміло, що Android перейде на «темну сторону» і режим Dark Mode стане повсюдним. У налаштуваннях можна активувати або відключити, а також задати його включення за розкладом, наприклад, в темний час доби. Також пропонується функція примусового затемнення додатків, навіть тоді, коли вони не пропонують такої установки. Крім того, в меню для розробників з’явилася можливість налаштувати розмір вікна додатка.

Були відзначені невеликі коректування в інтерфейсі меню налаштувань і Always on Display, а також з’явився ПК-режим аналог DeX, але тут він називається «примусовий режим робочого столу». Android Q дозволить відключати всі датчики, включаючи гіроскоп, датчик світла і наближення. Це щось на зразок розширених можливостей «режиму польоту». Вбудований файловий менеджер уміє групувати файли за типом і з приходом Android Q користувачі можуть фільтрувати налаштування дозволів за додатком або по типу даних.

Джерело: andro-news.com

Також буде цікаво:   iPhone 11 в абсолютно новому несподіваному дизайні з іншою камерою