Точка G, або точка Грефенберга, – це назва області на передній стінці піхви в 2-3 см від входу. Це такий собі сексуальний Грааль. Вважається, що якщо її знайти, то вдасться досягти вагінального оргазму.

Точку назвали на честь німецького гінеколога Ернста Грефенберга, який 1950 року описав жіночу еякуляцію з уретри. Фахівець припустив, що жінки мають якісь структури, схожі за будовою на чоловічий член.

Але жодної точки він не винаходив, термін з’явився вже 1981 року. Його придумали Беверлі Віппл, Еліс Ладас та Джон Перрі. Вони описали область, «що складається зі складної мережі кровоносних судин, парауретральних залоз і проток, нервових закінчень і тканини, що оточує шийку сечового міхура».

З того часу точку G активно шукають, про неї пишуть статті, її знаходять у порно і на форумах, на тренінгах та курсах, заради її збільшення роблять операції.

Чи існує точка G

Вчені вважають, що ні. Усі опубліковані наукові дані заперечують її існування: внаслідок розтинів та інструментальних досліджень не знайшлося нічого, що могло б викликати оргазм. Було задокументовано лише один розтин, на якому виявили щось схоже на точку G у 83-річної жінки.

Загалом шукати точку G навряд чи варто. Добре, якщо ви досліджуєте та вивчаєте себе, це збільшує шанси на оргазм. Але чутка про точку G невротизує і чоловіків, і жінок. Люди зазнають тиску та фрустрації, якщо не можуть досягти «правильного» вагінального оргазму або доставити його. Тому краще розслабитися та отримувати задоволення.

І тим більше не варто нічого «модернізувати» у цій галузі. Фахівці Американського коледжу акушерства та гінекології вважають, що збільшення точки за допомогою косметичної хірургії можна розглядати як операцію, що калічить. Піхва не потребує покращення, а втручання не підвищать шанси на оргазм.

Чи означає це, що у піхві немає особливо чутливих місць

Не означає. Вчені знайшли область у піхві, яка справді здатна привести жінку до оргазму. Це так званий кліторо-уретральний комплекс – зона в районі клітора та уретри під передньою стінкою піхви. Там розташовані чутливі ніжки клітора і «жіноча простата» — залози Скіна, або парауретральні залози. Вони набухають під час оргазму, виділяють мастило і іноді навіть рідину на кшталт еякуляції. Отже, оргазм від вагінального сексу можливий, якщо правильно впливати на цю зону.

Як знайти особливо чутливу область піхви

Спробуйте стимулювати передню стінку піхви. Тільки не концентруйтеся на міфічній точці G в 2-3 см від входу, а пестіть всю область. Ви можете спробувати вібратор для точки G.

Також буде цікаво:   Як навчання перетворилося в новий вид прокрастинації і що з цим робити

Якщо говорити про секс із партнером, то найкраще для стимуляції підійдуть пози з категорій «жінка зверху» та «чоловік ззаду».