З деякими людьми розумний діалог підтримувати неможливо. Щоб не опускатися до відповідних образ, скористайтеся цими порадами.

1. Намагайтеся передбачити критику

Якщо ви будете виступати з презентацією або промовою, уявіть, які пункти можуть викликати у слухачів критику. Можливо, вам вже робили раніше схожі зауваження, на які ви не змогли відповісти. Заздалегідь обміркуйте, що сказати. Маючи заготовку відповіді, вам буде легше відреагувати на неприємні слова.

2. Не відповідайте негайно

Не зліться і не відповідайте поспішно. Налийте склянку води, зберіться з думками, підберіть потрібні слова.

3. Почніть з доброзичливої загальної фрази

Джобс свою відповідь на критику під час одного виступу почав з такої фрази: «Коли намагаєшся щось змінити, одне з найважчих перешкод полягає в тому, що такі люди, як той, що задав це питання, в чомусь мають рацію». Він пом’якшив свою відповідь, і на перший погляд здається, ніби він погоджується з опонентом, хоча з подальшої промови зрозуміло, що це не так.

Завжди починайте відповідь дружелюбно, навіть якщо ви абсолютно не згідні з думкою співрозмовника.

4. Дайте відповідь на питання, яке ви хотіли б почути

Хоча Джобсу поставили запитання про конкретну мову програмування і про його приватне життя, він не став коментувати його. Він відповів на більш загальне питання: «Чи були допущені якісь помилки під час змін в компанії і від кого в технічних компаніях все-таки більше залежить кінцевий результат: від розробників або клієнтів?»

Це класичний маневр політиків, який завжди спрацьовує.

5. На закінчення визнайте свої помилки, але підтримайте свою команду

Ви повинні стати своїм найбільшим вболівальником. Особливо на початку шляху, коли ви можете розраховувати тільки на самого себе і свою команду. Визнайте скоєні помилки, розкажіть, які уроки ви з них витягли, але після обов’язково згадайте про те, що ви і ваша команда багато працюєте і чому ви заслуговуєте підтримки.

Люди звикли цінувати наполегливу працю, тому, згадавши про це, ви розташуйте до себе аудиторію.

Наприклад, Джобс закінчив так: «Ми знайдемо помилки і виправимо їх. Але що слід зробити зараз, так це підтримати команду, яка знаходиться на дуже важливому етапі і працює не покладаючи рук».

Також буде цікаво:   Біологи повідомляють про початок шостого масового вимирання