І зовсім не обов’язково записуватися на багатомісячні курси.

1. Збирати кубик Рубик

Для уроків вам буде потрібно тільки сам кубик і трохи терпіння. Що робити з різнобарвною головоломкою, дивіться в численних відео на YouTube. Наприклад, в цьому:

2. Готувати каву

За добу можна спробувати кілька десятків рецептів палючого напою. Але краще дегустувати каву в компанії, щоб не перевищувати безпечну дозу кофеїну.

3. Програмувати

Очевидно, що ви не станете гуру IT за добу, але цілком зможете оцінити, чим саме займаються програмісти і чи варто вам мріяти про цю професію.

Пошукайте безкоштовні інтенсиви від онлайн-шкіл програмування, в яких пояснюється, наприклад, ази розробки на JavaScript, і пройдіть свій шлях від написання «Hello, world» до більш складних операцій. Зрозуміло, це буде більше механічне повторення, ніж осмислене програмування, але все ж.

Або напишіть простеньку гру самостійно, а потім пограйте в неї.

4. Освоїти нове хобі

Доби досить, щоб освоїти який-небудь вид рукоділля на аматорському рівні. Спробуйте пов’язати шапку гачком або спицями, зшити спідницю-сонце, яка не вимагає складні викрійки, зліпите просту іграшку з глини або склейте нескладну модель автомобіля.

Вибирайте проекти, де ви зможете швидко отримати готовий виріб, щоб не нудьгувати.

5. Готувати складне блюдо

Ви давно мріяли спробувати приготувати «Наполеон», холодець або інше блюдо, на яке потрібно витратити кілька годин, але у вас не було часу?

Зараз у вас є доба – можна освоїти практично будь-яку страву.

6. Надавати першу допомогу

Це корисна навичка, яка може врятувати чиєсь життя. Знайдіть добровольця і ​​спробуйте зробити штучне дихання, накласти шину, перев’язати рану і використовувати джгут. Коли ці дії відпрацьовані, більше шансів, що в стресовій ситуації ви не розгубитеся.

7. Їздити на велосипеді

Якщо пощастить, це займе лічені хвилини. Тому заодно навчитеся гальмувати і повертати – повірте, це дуже важливо.

Починайте з спроб зловити рівновагу. Знайдіть гірку з невеликим ухилом і скачуйтеся з неї раз по раз.

Коли ви зрозумієте, як це працює, і перестанете постійно опускати ноги для страховки, починайте крутити педалі. Втім, ви можете просто сісти і поїхати – так теж буває.

8. Грати просту пісню на музичному інструменті

Це не зробить вас майстерним музикантом, але додасть очок на будь-якій вечірці. Будь-який інструмент не підійде. Досить простими в освоєнні вважаються укулеле, барабани бонго, губна гармошка, блокфлейта.

Також буде цікаво:   Учені створили синтетичні людські ембріони без репродуктивних клітин

В крайньому випадку, якщо інструментів під рукою немає, можна спробувати освоїти бітбокс.

9. Жонглювати

Вам буде потрібно багато тренуватися. Зате потім ви зможете легко привертати до себе увагу, ефектно підкидаючи предмети.

10. Клеїти шпалери

Ви самі помітите різницю поклейки ввечері, в порівнянні з їх ранковими побратимами.

11. Показувати карткові фокуси

Вибирайте варіанти простіше, інакше на добу, не укладетеся. Кілька фокусів, яким можна швидко навчитися, є в цьому відео:

12. Використовувати гарячі клавіші

Вивчіть заповітні комбінації один раз і збільште швидкість роботи на комп’ютері на все життя.

13. Міняти колеса

Спробуйте зробити це самостійно, щоб більше не тужити на узбіччі в очікуванні евакуатора.

14. Чистити гранат

Існує кілька способів, спробуйте всі і виберіть кращий.

15. Акуратно складати речі

Потренуйтеся на улюблених футболках, щоб в майбутньому миттєво наводити порядок в шафі. Спробуйте різні способи, щоб визначити, який підходить вам більше.

Наприклад, ви можете зберігати одяг в стопках, і для цього її треба згорнути в акуратні прямокутники. Або складати її вертикально в ящиках і коробках по методу Марі Кондо.

16. Малювати

За добу ви не станете другим Пікассо, але зможете правдоподібно зобразити людське око, вухо або особу цілком, якщо у вас є хоч частка таланту.

17. Танцювати

Для успіху вибирайте не балет, а один з соціальних танців – хастл, сальсу або бачату. Базові кроки нескладні, а виглядають ефектно. Правда, для уроків знадобиться партнер.

18. Планувати бюджет

Присвятіть день складанню фінансового плану і в подальшому ви точно не забудете, як це робиться. Планування бюджету допоможе вам розумно витрачати і розподіляти витрати.

19. Писати другою рукою

Якщо завжди мріяли виховати в собі амбідекстера, почніть з прописів. Згадайте, як ви вчилися писати провідною рукою, виводили кружечки і палички. Знову пройдіть весь цей шлях, поки не досягнете пристойного результату.

20. Подавати сигнали азбукою Морзе

Розібравшись з комбінацією крапок і тире, зможете відправляти секретні послання. Головне, щоб ваш адресат теж знав азбуку Морзе, інакше повідомлення залишаться таємницею і для нього.