Як колір одягу впливає на видимість пішохода у темряві, розповіли у МОЗ.

Відстань, із якої водій помічає пішохода в чорному одязі – 20 метрів, у світлому одязі – 50 метрів, а у одязі зі світловідбивними елементами – 130 метрів.

На сухому асфальті гальмівний шлях автомобіля, що рухається зі швидкістю 60 кілометрів на годину, перевищує 20 метрів, зауважують у МОЗ.

За даними Патрульної поліції Києва, кількість пішоходів, що загинули внаслідок ДТП, зросла на 25 % унаслідок зменшення освітлення на вулицях та масового відімкнення світлофорів.

«Пам’ятайте, що на ДТП виїжджають не лише поліцейські, а й медики центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, які щодня зазнають додаткового навантаження в умовах повномасштабного вторгнення. Тож кожен із вас може хоча б допомогти і не додавати лікарям «екстренки» та працівникам інших служб зайвої роботи», – додають у МОЗ.

Також радять носити флікери (світловідбивні елементи), відмовитися від використання навушників на вулиці, не відволікатися на телефон та підсвічувати собі дорогу ліхтариком, перш ніж йти, переконатися, що водій вас побачив.

Також буде цікаво:   Думи