Популярний автор Джеймс Клір поділився простим секретом.

Одного разу Уоррен Баффетт, людина, яку зазвичай називають найбільшим інвестором двадцятого століття, виступав перед студентами Колумбійського університету. Один з них запитав, як найкраще підготуватися до кар’єри в інвестиційному бізнесі. Подумавши трохи, Уоррен дістав стопку документів і торгових звітів, які приніс з собою, і сказав:

«Кожен день прочитуйте по 500 таких сторінок. Знання накопичуються, як складні відсотки. Кожен з вас здатний це робити, але я гарантую, що мало хто дійсно стане».

Сам Баффетт близько 80% робочого часу витрачає на читання і роздуми. Це змусило мене замислитися, чи достатньо книг прочитую я сам. Я зрозумів, що є кілька причин, за якими ця кількість не така велика, як хотілося б.

Чому ми мало читаємо

Для людини, яка засвоїла сам процес, читання книг, по суті, не повинно викликати труднощів. Потрібно всього лише знаходити на це час. Звичайно, на словах це простіше, ніж на ділі.

Обміркувавши свої звички, я зрозумів, що зазвичай діяв реактивно, а не проактивно. Якщо я бачив посилання на цікаву статтю в Facebook або Twitter, я прочитував її. Але я не виділяв окремий час на книги. Я просто читав те, що траплялося мені на очі.

В результаті я майже завжди читав онлайн. Звичайно, в інтернеті безліч відмінних статей, але якість книг зазвичай вище. Вони краще написані і ретельніше відредаговані, в них більш якісна, перевірена інформація. Так що, якщо ви хочете чогось навчитися, краще читайте книги, а не статті онлайн.

Як це виправити

Я виробив нескладну систему, яка тепер допомагає мені читати більше, незважаючи на нормальні відносини.

Читайте по 20 сторінок на початку дня

Зазвичай я прокидаюся, випиваю склянку води, записую три речі, за які я вдячний, а потім прочитую 20 сторінок якоїсь книги. Я дотримуюся цієї звички вже 10 тижнів. Сьогодні я дійшов до сотої сторінки сьомої книги. З такою швидкістю (сім книг за 10 тижнів) я прочитаю їх близько 36 за рік. Зовсім не погано.

Думаю, цей підхід працює, тому що 20 сторінок – це небагато, така кількість тексту не лякає. Більшість прочитає стільки за півгодини. Робіть це на початку дня, поки термінові справи не встигли вас відвернути. До того ж 20 сторінок – це відмінна середня швидкість. Ви начебто читаєте потроху, але швидко просувається.

Також буде цікаво:   Зачем нужна наркологическая клиника

Якщо є можливість, я приділяю книгам більше часу. Після написання статті про те, як краще висипатися, я додав читання в свій вечірній ритуал. Але, що б я не планував на день, я обов’язково читаю по 20 сторінок з ранку.

Правильно проводіть перший ранковий час

Що ви робите в першу годину після пробудження? Більшість проводить його в клопотах і зборів на роботу. Але чому б не витрачати його на те, щоб стати краще? Чому б не прокидатися кожен день на годину раніше і не займатися собою? Уявіть, як це вплине на ваші результати на роботі, відносини і взагалі на вас як людину.

Читання з ранку якраз допоможе в цьому. Вкладіть ранковий час в саморозвиток, перш ніж переходити до щоденних обов’язків. Читайте книги, які зроблять вас краще. Як і більшість звичок, які змінюють життя, це здається нетермінових, але це дуже важливо.

20 сторінок в день. Ось все, що від вас потрібно.