Як стало відомо від одного з користувачів WhatsApp з форуму Reddit, всі останні версії цього додатка для смартфонів на базі Android і iOS містять небезпечну вразливість, завдяки якій можна читати чужі приватні повідомлення. Вся справа в тому, що зовсім недавно команда розробників Facebook, яка відповідає за найбільший в світі месенджер, додала в нього нову систему захисту, що дозволяє заблокувати вхід в додаток без введення захисного коду або ж біометричних даних.

Нововведенням почали користуватися дуже багато людей, але саме воно містить в собі пролом, який дозволяє читати чуже листування. Повідомляється, що якщо спробувати поділитися зі співрозмовником будь-яким документом, на зразок фотографії або відео, а потім спробувати запустити додаток, вводити захисний код для запуску програми не доведеться, також як і використовувати біометричні модулі в мобільному пристрої. Після цього, потрапивши в сервіс для спілкування, користувач зможе виконувати будь-які дії.

Можна буде прочитати чуже листування, відправити повідомлення будь-кому, видалити історію чатів, переглянути мультимедійні дані, а також виконати безліч інших дій. Головне розуміти і враховувати, що такий спосіб обходу системи захисту в WhatsApp працює тільки за умови, що у потенційного зловмисника є фізичний доступ до смартфону своєї жертви. Розробники вже поінформовані про наявність такої прогалини в захисті, яку вони мають намір закрити в найближчі кілька днів, а для цього потрібно буде оновити додаток для iOS і Android до нової версії, як тільки вона стане доступна для завантаження і установки.

Також буде цікаво:   Найдешевший 5G-смартфон надійшов у продаж