У минулу п’ятницю ВООЗ визнала дельта-штам коронавіруса (він же індійський) домінуючим варіантом вірусу по всьому світу. Раніше в травні йому присвоїли статус «викликає побоювання» – він вказує, що вірус більш заразний, смертоносний або стійкий до вакцин і медикаментів.

Дельта-штам вже поширився на 92 країн. Ним хворіють як мінімум 10% пацієнтів в США і близько 60% нових пацієнтів у Великобританії.

Дослідження показують, що дельта-штаммм приблизно на 60% більше передається, ніж альфа ( «британський» штам) – який, в свою чергу, був більш заразним, ніж вірус з Ухань.

Представники ВООЗ також відзначають, що дельта викликає більш серйозні симптоми. Потрібно більше часу, щоб провести досить досліджень, але вже зараз ясно, що симптоми індійського штаму відрізняються від попередніх видів. Так, найпопулярнішим проявом є головний біль, далі йдуть біль в горлі, нежить і висока температура. «Стандартні» симптоми, включаючи кашель і втрату нюху, зустрічаються рідше, а у молоді хвороба цим штамом часто протікає дуже схоже на застуду.

Раніше жоден варіант коронавіруса не досяг високого співвідношення заразність і летальності, але, на думку ВООЗ, дельта – кращий кандидат на цю роль, враховуючи швидкість його поширення.

Цей конкретний дельта-варіант швидше поширюється, він більш пристосований і може заражати найбільш незахищених ефективніше, ніж попередні варіанти. Тому, поки є люди, які не отримали вакцину, вони будуть піддаватися ще більшому ризику.

Доктор Марк Райан
Виконавчий директор Програми ВООЗ з надзвичайних ситуацій в області охорони здоров’я

Також представники ВООЗ в черговий раз нагадали про необхідність вакцинуватися, в пріоритеті повинні бути люди в зоні ризику.

Також буде цікаво:   Новий небезпечний штам коронавірусу назвали «омікрон». Ось що про нього відомо