Ми живемо на Землі, що входить до Сонячної системи, яка входить в галактику Чумацький Шлях – як і ще 100-400 млрд зірок. Навіть це звучить дуже потужно. Тепер вчені змогли виявити ще 44 галактики зі своїми зірками, планетами і місяцями.

Їх ідентифікували, аналізуючи множинні дослідження скупчення Печі, яке знаходиться в 65 млн світлових років від Землі і раніше вже допомогло зробити чимало відкриттів про галактики. Всього виявили близько 220 кандидатів, але галактиками визнали лише 44 з них.

Виявлені галактики відрізняються від Чумацького Шляху, який належить до типу спіральних галактик. Вони відносяться до класу ультракомпактних карликових галактик (UCD). Як і випливає з назви, вони відносно мініатюрні: близько 200 світлових років в поперечнику. Для порівняння, Чумацький Шлях приблизно 100 000 світлових років у діаметрі.

Оскільки вони значно менше, зірок в них теж не так багато – близько 100 млн, хоча точне число отримати практично неможливо. Через їх розміри вони були відкриті лише в 1999 році – і то випадково. Виявити їх значно складніше більших побратимів, так що не дивно, що вони залишилися непоміченими в попередніх дослідженнях.

Вражає, що ми здатні дізнатися про існування планет і зірок на такій відстані, але сучасні технології поки не дозволяють вченим вивчити їх докладніше. Ймовірно, пройде ще чимало років, перш ніж ми зможемо дізнатися більше про ці віддалені частини космосу.

Також буде цікаво:   National Geographic створили список найкращих напрямків для подорожей у 2020 році