Схоже, реліз iOS 12.4 виявився не таким гладким, як хотілося б Apple. Компанія випадково випустила нову версію операційної системи разом з уразливістю, яка дала можливість зламати її в перші дні.

Так, для неї вже встигли випустити джейлбрейк — неофіційний злом системи, який дає можливість розширити можливості пристрою: встановлювати теми оформлення інтерфейсу або завантажувати додатки зі сторонніх джерел. Так, джейл був дуже популярним ще кілька років тому, але сьогодні практично не має попиту. З одного боку, iOS хвацько підтяглася по необхідних можливостях. З іншого — зламати її з кожним роком стає все складніше і складніше.

Команда хакерів Pwn20wnd опублікувала публічний джейлбрейк iOS 12.4 на Github. Вона і раніше займалися зломом мобільної операційної системи Apple, але їй вперше вдалося впоратися з настільки свіжою версією iOS. Соціальні мережі тут же вибухнули тисячами повідомлень про вдалий джейлбрейк, піднялася нова хвиля зламаних iPhone і iPad.

Хоч джейлбрейк вже доступний, на iPhone або iPad його краще не встановлювати. Після цього пристрої будуть більш уразливі до злому. Навіть якщо ви просто встановіте тему для оформлення операційної системи, ризикуєте разом з нею закинути на свій девайс і шкідливий код, який легко потягне дані ваших кредитних карт і іншу важливу інформацію.

Що значить нова уразливість системи для звичайного користувача, який не хоче робити джейлбрейк свого пристрою? Нічого серйозного, але ви повинні бути більш обережними при завантаженні додатків. Краще за все не ставити софт в обхід App Store, не переходити на підозрілі сайти і не користуватися невідомими сервісами.

Швидше за все до виходу заплатки для дірки в безпеки пройде зовсім небагато часу. Apple напевно працює над виправленням помилки безпеки і випустить її з iOS 12.4.1 вже в найближчі кілька днів.

Також буде цікаво:   Наступний флагман Redmi отримає 64-мегапіксельну камеру