Без відома користувача вони можуть споживати до 10 ГБ трафіку щомісяця.

Експерти Oracle розповіли про виявлення складної шахрайської кампанії під назвою DrainerBot. Вона створена для прихованого показу відеореклами на Android-пристроях. За попередніми даними, її жертвами могли стати мільйони користувачів.

Шкідливий код DrainerBot вбудовується в популярні додатки для смартфонів і змушує користувачів переходити по рекламних посиланнях для перегляду коротких відеороликів. При цьому саме промо може не виводитися на дисплей, воно програється в тлі.

Такі приховані покази дозволяють імітувати високу статистику переглядів відео з оголошеннями і, відповідно, збільшувати монетизацію від реклами.

Уже відомо, що такий шкідливий код був вбудований в Solitaire: 4 Seasons (Full), VertexClub, Perfect365, Touch ‘n’ Beat – Cinema і Draw Clash of Clans. При частому використанні такі додатки можуть споживати до 10 ГБ інтернет-трафіку в місяць.

Щоб переконатися в тому, що на вашому гаджеті такого зловреда немає, перевірте статистику споживання трафіку в настройках або через спеціальні програми, такі, як Datally. Можливо, якась із недавно завантажених програм «зжирає» цілі гігабайти.

Також буде цікаво:   Samsung представила Galaxy S10 з абсолютно безрамковим екраном