Уряд схвалив стратегію розвитку читання на 2023–2032 роки «Читання як життєва стратегія», яку розробило Міністерство культури та інформаційної політики.

Реалізація цієї стратегії має створити умови для формування звички й потреби у читанні всіх українців. «Ситуація в Україні є особливо гострою: надто замала кількість виданих книжок на душу населення, а показники кількості населення, що читає, стрімко падають», – підкреслюють у Мінкульті.

«Ми маємо підтримувати наших видавців, авторів, перекладачів, створювати сприятливі економічні умови для розвитку бізнесу в сфері книговидання та книгорозповсюдження», – сказав  міністр культури Олександр Ткаченко.

Реалізація цієї стратегії буде відбуватися за двома напрямами:

  • «ПІДТРИМКА ТА РОЗВИТОК КНИЖКОВОЇ ЕКОСИСТЕМИ», в результаті реалізації якого читачі матимуть доступ до якісної різножанрової книги, насамперед українськомовної, у різних форматах відповідно до потреб;
  • «ФОРМУВАННЯ ЗВИЧКИ І ПОТРЕБИ В ЧИТАННІ», в результаті реалізації якого люди і спільноти обиратимуть читання як свідому та регулярну практику для дозвілля, навчання та розвитку.

Також буде цікаво:   Dove переосмислили стандарти краси у новій рекламній кампанії «Courage is Beautiful»