Україна покращила своє положення в рейтингу «найсильніших» паспортів від Henley & Partners і зараз займає 32-е місце серед 104 країн. Українським громадянам доступно відвідувати 148 країн світу без необхідності отримання попередніх віз або інших дозвільних документів.

На однаковому рівні з Україною розташувалися Гренада та Сент-Люсія, в то час як Панама займає 31-е місце, а Парагвай – 33-е.

За даними 2023 року, український паспорт знаходився на 36-му місці, після чого піднявся на 35-е місце у 2022 році. Перед початком повномасштабної війни у 2021 році Україна посідала 38-е місце.

Перше місце в рейтингу на даний момент ділять Франція, Німеччина, Італія, Японія, Сінгапур і Іспанія. Останнє, 104-е місце, належить Афганістану, чиї громадяни можуть вільно відвідувати лише 28 країн світу без віз.

Time повідомляє, що цей рейтинг відзначає суттєві зміни вперше за останні п’ять років. Раніше лідерами рейтингу «найсильніших» паспортів були азійські країни, такі як Сінгапур і Японія. Тепер перше місце ділять чотири європейські країни: Франція, Німеччина, Італія і Іспанія, які мають безвізовий доступ до 194 з 227 напрямків, що на три більше, ніж у 2023 році.

Також буде цікаво:   Скільки українці витратили на мобільні телефони у 2018 році