Документальний фільм «Маріуполь. Хроніки пекла» презентувала режисерка Ліза Татарінова під час брифінгу в медіацентрі «Україна».

Стрічка базується на розповідях очевидців, які пережили окупацію і змогли виїхати з міста. Багато з них не погоджувались на інтерв’ю, бо не могли ще раз переживати свою історію через розповіді, згадує режисерка.

Першою героїнею стала Надія Сухорукова. Жінка вела щоденник-спогади на Facebook. Усього у картині 11 героїв, з якими автори зробили понад 11 годин інтерв’ю. Команда волонтерів записала та змонтувала документальний фільм за 4,5 тижні.

«Ми з командою волонтерів вирішили, що світ має знати правду. Ми відразу погодились надавати безкоштовні права на показ цього фільму. Світ має знати правду про всі ті жахи, які відбувались у Маріуполі. Про те, що це війна на винищення людей. Лише за перші два тижні картину переглянуло декілька мільйонів людей. Відгуки про цей фільм надходять з усього світу, навіть найвіддаленіших куточків»,– прокоментувала режисерка. Вона додала, що це історія також про любов людей до свого міста, яке зруйнувала росія.

Також можна переглянути тизер фільму, де герої поділилися своїми спогадами: «Люди готували їжу на вогнищах біля будинків, дуже часто просто полювали на голубів» або «Всю правду світ дізнається лише після деокупації».

Також буде цікаво:   У будинок Фріди Кало тепер можна потрапити онлайн