У «Дії» з’явилася низка нових функцій: чотири – в застосунку, і ще дві – на онлайн-порталі. Нові послуги представили на Diia Summit 2022. Серед них – зміна місця реєстрації, шеринг техпаспорта, довідки про несудимість та опитування громадської думки.

ШЕРИНГ ТЕХПАСПОРТА

Відтепер у застосунку «Дія» можна пошерити техпаспорт із людиною, яка користується вашим авто. Заявка обробляється до години.

Щоб поділитися техпаспортом, потрібно зайти в меню «Послуги», обрати «Шеринг авто», а далі натиснути «Поділитись авто». Обрати потрібний транспортний засіб і вказати термін, на який хочете призначити іншого користувача.

Далі потрібно зробити запит на дані користувача через QR-код або посилання. Людина має підтвердити запит, поділитися своїми даними та підписати заяву електронним підписом. У застосунку сповіщатимуть про це. Насамкінець власник машини також підписує заяву. Коли її перевірить МВС, техпаспорт з’явиться в тимчасового користувача.

ЗМІНА ПРОПИСКИ

Послуга зміни місця реєстрації тепер доступна на всій території України.

Щоб змінити прописку, потрібно в меню «Послуги» вибрати «Зміна місця реєстрації», а далі заповнити заяку в «Дії». У заявці потрібно вказати майбутню адресу реєстрації, дані власника помешкання (якщо житло належить не вам), поточну адресу реєстрації (якщо є) і контактні дані.

Тим, хто проживає у власному житлі, підтвердження прийде автоматично. Тим, хто орендує, потрібно отримати підтвердження запиту від власника, який надійде в «Дію».

Послуга платна, потрібно буде внести адміністративний збір у розмірі від 37 до 62 гривень.

ОПИТУВАННЯ

Нову послугу «Опитування» в «Дії» позиціонують як сервіс для розвитку е-демократії. В опитуваннях можуть брати участь користувачі старші за 14 років. Деякі опитування будуть доступні лише певним категоріям користувачів, наприклад лише тим, у кого є посвідчення водія в «Дії».

Щоб скористатися новою функцією, потрібно в меню «Послуги» обрати «Опитування» та взяти участь в активних голосуваннях. Наразі в застосунку тривають два опитування: про те, яка цифрова послуга виявилася найкориснішою, і про те, як назвати програму роздачі смартфонів вакцинованим літнім людям.

ДОВІДКА ПРО НЕСУДИМІСТЬ

Також у «Дії» тепер можна отримати довідку про несудимість. Раніше цей документ треба було оформлювати в сервісних центрах МВС або через посередників. Довідка про несудимість потрібна, наприклад, для військкоматів або для влаштування на роботу.

Щоб замовити довідку, потрібно в меню «Послуги» обрати «Довідки», далі вказати тип запиту (скорочена або повна довідка) та заповнити дані про себе. Довідка буде готова впродовж 30 днів. Коли вона з’явиться, у «Дію» прийде сповіщення.

АВТОМАТИЧНА РЕЄСТРАЦІЯ БУДІВНИЦТВА

Раніше послугу вже можна було отримати на порталі «Дія», але чекати на розгляд потрібно було 10 робочих днів. Відтепер послуга надається автоматично, а результат замовник отримує одразу.

Також буде цікаво:   Сергій Притула оголосив про новий мегазбір на броньовану техніку для ЗСУ

КЕРУВАННЯ ГРОШОВОЮ ДОПОМОГОЮ

Також на порталі «Дія» тепер можна продовжити або припинити грошову допомогу внутрішньо переміщеним особам. Наразі внутрішньо переміщені особи що пів року збирають довідки, щоб підтвердити своє право отримувати грошову допомогу. 

Тепер внутрішньо переміщені особи можуть зайти на портал і зазначити в заявці, що нічого не змінилося в їхніх життєвих обставинах, на підставі яких надається допомога. Потім заявку потрібно підписати електронним підписом і надіслати.