Людей здавна приваблювала можливість використовувати якісь таємні знання, щоб отримати владу, багатство чи стати присвяченими. Саме магічним практикам присвячені 10 стародавніх книг нашого огляду, в яких викладені складні і таємничі ритуали, що представляють собою ключ до спілкування з потойбічними духами.

Чорна курочка

У Грімуар “Чорна курочка”, який був написаний у Франції в XVIII столітті, розповідається про вивчення магічних талісманів – спеціальних об’єктів з вигравіруваними містичними словами, які захищають власника, і дають йому містичну силу. Як прийнято вважати, ця книга була написана невідомим солдатом армії Наполеона, який стверджував, що отримав знання від таємничого мага під час експедиції до Єгипту.

Арс Алмадель

Книга “Арс Алмадель” є четвертою частиною “Малого ключа Соломона», також відомого як “Лемегетона”. Ця книга, яка є Грімуар демонології, складеним в XVII столітті невідомим автором, описує як побудувати Алмадель-магічний вівтар з воску, який дозволить спілкуватися з ангелами. Алмадель розповідає про чотирьох небесах, або “хорах”, на кожному з яких живуть унікальні ангели зі своїми здібностями. У тексті наводяться імена ангелів кожного Хору, як належним чином направити свої запити до них, а також коли їх краще викликати.

Пікатрікс

Пікатрікс – стародавній гримуар астрологічної магії. Спочатку написаний арабською мовою під назвою “Гайят Аль-Хакім” в XI столітті, він складається з 400 сторінок астрологічної теорії. Також в ньому є заклинання і обряди як направити окультні сили планет і зірок для досягнення особистої влади і просвітлення. “Пікатрікс”, мабуть, відомий найбільше завдяки своїми непристойними магічними рецептами. Ці жахливі і потенційно смертоносні рецепти призначені, щоб викликати стан зміненої свідомості і “вийти зі свого тіла”. Інгредієнти, використовувані в рецептах, явно не для людей зі слабкими нервами: кров, тілесні виділення і мозкову речовину, змішані з великою кількістю гашишу, опіуму, і психоактивних рослин.

Греческій магічний папірус

У грецьких магічних папірусах, які датуються другим століттям до н.е., були перераховані різноманітні заклинання, ритуали і гадання. До їх числа відносяться інструкції про те, як викликати безголового демона, відкрити двері в потойбічний світ і захистити себе від диких звірів. Мабуть, найбільш бажаним з усіх заклинань в книзі був опис того, як отримати надприродного помічника з потойбічного світу, який буде виконувати всі розпорядження заклинателя. Найбільш часто в папірусах зустрічаються заклинання, які допомагають передбачити майбутнє. Одним з найвідоміших обрядів, описаних в папірусах, є “Літургія Мітри”. Ця церемонія описує, як піднятися по семи вищих планах буття і поспілкуватися з божеством Мітра.

Також буде цікаво:   Непорнографічна «Порнографія» Ґомбровича

Гальдрбук

Ісландський гримуар “Гальдрбук”, який був написаний в XVI столітті, є збіркою з 47 заклинань, складеним декількома магами. Як і більшість ісландської магії того періоду, Гальдрбук в значній мірі ґрунтується на рунах, які мають магічні властивості, якщо їх висікти на об’єктах, а також намалювати на тілі або папері. Серед рун, описаних в Гальдрбуке, є ті, якими можна добитися прихильності впливових людей, вселити страх у ворогів, змусити когось заснути і сильный отворот.

Магічний Арбатель

Складений в кінці XVI  століття невідомим автором, “Arbatel De Magia Veterum” є всеосяжним довідником духовних рад та афоризмів. Також Арбатель вважається книгою для містичнj] самодопомоги. У книзі є ряд ритуалів, щоб викликати сім небесних правителів і їх легіони, які правлять над частинами Всесвіту.

Арс Ноторія

“Арс ноторія” – соломонів гримуар, складений в XII столітті. Він не містить будь-яких заклинань або рецептів зілля. Книга призначена для зосередження уваги на навчанні, розвитку пам’яті та осмисленні складних книг.

Псевдомонархія демонів

“Pseudomonarchia Daedonum” була написана знаменитим лікарем і демонологом XVI століття Йоганном Вейєри, який був дуже натхненний своїм колишнім учителем – німецьким окультистом Генріхом Корнеліусом, більш відомим як Агріппа. Книга є каталогом 69 благородних демонів, які займають значимі місця в ієрархії Ада, а також методів їх виклику. Приміром, маркіз Наберіус приходить у вигляді ворона і “робить людину здатною до всіх мистецтв”. Президент ФОРАС допоможе знайти втрачені речі або скарби. Хаагенті може перетворити воду на вино, Шакс відведе будь-якого коня, а Абігор здатний передбачити результат будь-якої війни і долі солдатів.

Книга Гонорія

Також відома як “Liber Juratus Honorii”, заклята книга Гонорія є середньовічним Грімуар, в основному присвяченим ритуалам захисної магії. За чутками, робота була написана таємничою, можливо міфологічною особистістю, існування якої піддається сумніву. Книга починається з різкої критики на адресу католицької церкви. Церква, переконаного ворога темних мистецтв. Вона нібито розбещена дияволом, метою якого є приректи людство, позбавивши світ від переваг магії.

Книга Абрамеліна

Написана в XV столітті “Книга Абрамеліна” є одним з найвідоміших містичних текстів усіх часів. Це робота Авраама фон Вормса, єврейського мандрівника, який нібито зіткнувся з загадковим магом Абрамеліна під час подорожі до Єгипту. В обмін на 10 флоринів і обіцянки бути благочестивим, Абрамеліна подарував цей рукопис Аврааму, який потім передав її своєму синові Ламеха.