4 жовтня Європарламент практично одноголосно ухвалив законопроект про стандартизацію роз’ємів зарядки у смартфонах, планшетах та камерах. Згідно з ним всі подібні пристрої повинні використовувати USB-C для проводової зарядки. Це означає, що Apple доведеться відмовитися від Lightning.

Зазначимо, що чинності він ще не набув. Спочатку його мають ухвалити у Раді Європи та опублікувати в Офіційному журналі Європейського союзу. І лише через 20 днів після цього він почне діяти.

Журналісти The Verge вирішили порахувати, коли Apple доведеться розлучитися з пропрієтарним зарядним портом. З’ясувалося, що iPhone 15 і навіть iPhone 16 технічно все одно зможуть вийти з Lightning, навіть якщо закон ухвалять зараз. У виробників буде два роки, щоб підготуватися до переходу на USB-C — тобто, як мінімум, до кінця жовтня 2024 року. Враховуючи, що Apple традиційно проводить презентації нових смартфонів у вересні, а дія закону поширюється лише на техніку, що надійшла у продаж після набуття ним чинності, в 2024 році iPhone 16 може стати одним з останніх гаджетів з відмінним від USB-C роз’ємом.

В результаті iPhone 17, реліз якого очікується в 2025 році, стане першим смартфоном Apple, в якому виробнику доведеться використовувати USB-C. Цілком можливо, що перехід відбудеться швидше, але обов’язковими вони стануть не раніше 2024 року.

Відомий аналітик Apple Мін-чі Куо вважає, що Apple не зволікатиме з переходом зі застарілого Lightning і покаже iPhone з USB-C вже в 2023 році. Марк Гурман із Bloomberg більш обережний у формулюваннях і пише, що це відбудеться «не раніше 2023 року».

Зазначається, що Apple доведеться перевести на USB-C не лише смартфони. Зарядні футляри AirPods, клавіатури, комп’ютерні миші та інша подібна техніка також перейде на стандартні роз’єми. Втім, не можна виключати і повну відмову від провідної зарядки та перехід на MagSafe. Але аналітики сходяться на думці: Apple навряд чи йтиме з європейського ринку (а тільки в цьому регіоні їй потрібно буде підкоритися новим правилам), так само як і малоймовірний продаж техніки з різними роз’ємами в різних регіонах.

У результаті ми точно можемо очікувати iPhone 17 без Lightning, але також стежитимемо за чутками про iPhone 15: можливо, Apple вирішить назвати швидку зарядку USB-C одним з головних нововведень свого наступного смартфона.

Також буде цікаво:   «Укрзалізниця» випускає застосунок і шукає тестувальників бета-версії