Секретна комбінація клавіш перезапустить графічну підсистему і позбавить від проблем.

Перезапуск графічної підсистеми Windows

У Windows є секретна комбінація клавіш для перезапуска драйвера відеокарти. Якщо ваш комп’ютер зависає і зображення на екрані не рухається, спробуйте перезавантажити драйвер відеокарти. Спосіб працює у Windows 10 і Windows 8.

Натисніть на клавіатурі Win + Ctrl + Shift + B. На секунду очиститься екран, і ви почуєте звуковий сигнал. Потім зображення знову з’явиться. Всі додатки залишаться відкритими без змін.

Швидкий доступ працює незалежно від того, якою графічною картою обладнаний ваш комп’ютер: NVIDIA, AMD або Intel. Ця комбінація допомагає відновитися після зависань, що виникають, наприклад, при запуску ресурсоємних ігор або при виведенні комп’ютера із сплячого режиму.

Інші способи позбутися від зависання

Якщо під час роботи ви стикаєтеся з раптово виникшим чорним екраном або нерухомо застиглим зображенням, спробуйте комбінацію Ctrl + Alt + Delete. Ви також можете натиснути Ctrl + Shift + Esc, щоб відкрити «Диспетчер завдань» і зупинити завислий процес. Або натисніть Alt + Tab або Win + Tab, щоб переключитися з завислого додатка на «Робочий стіл».

Якщо ваш комп’ютер не реагує на всі ці клавіатурні поєднання і перезавантаження графічного драйвера не допомагає, вам доведеться примусово вимкнути і знову включити пристрій. Для цього натисніть кнопку живлення і утримуйте її натиснутою протягом приблизно десяти секунд, поки комп’ютер не вимкнеться. Зачекайте кілька секунд, а потім знову ввімкніть. Вдавайтеся до цього способу лише в крайньому випадку, якщо нічого іншого не залишається.

Звичайно, якщо ви бачите синій екран смерті, ніякі клавіатурні комбінації не допоможуть. Він вказує на непоправні помилки Windows, і все, що ви можете зробити, – це перезавантажити комп’ютер. Погуглити код помилки, який відображається на екрані, або QR-код – так ви принаймні отримаєте уявлення про те, що сталося.

Також буде цікаво:   Стало відомо, коли Apple випустить складаний iPad