Інститут економіки та миру оприлюднив дослідження «Глобальний індекс миролюбності» (Global Peace Index). Найбільш мирною країною на планеті виявилася Ісландія. Від неї трохи відстали Нова Зеландія і Австрія.

Україна опинилася на 152-му рядку з 163-х. Цікаво, що країни Ради Безпеки ООН займають не найвищі позиції: Великобританія знаходиться на 57-й позиції, Франція – на 61-му місці, Китай – на 112-му, США – на 121-му.

Перша десятка «Миролюбів» склалася таким чином:

1. Ісландія
2. Нова Зеландія
3. Австрія
4. Португалія
5. Данія
6. Канада
7. Чехія
8. Сінгапур
9. Японія
10. Ірландія

Замикають рейтинг – Росія, ЦАР, Демократична Республіка Конго, Лівія, Ємен, Сомалі, Ірак, Південний Судан, Афганістан, Сирія.

Країни ранжувались на основі 23 індикаторів, зокрема – кількість зовнішніх і внутрішніх воєн, ставлення з сусідніми країнами, політична нестійкість, імпорт і експорт озброєння, відсоток військових витрат від ВВП, кількість співробітників правоохоронних органів.

Автори дослідження підкреслюють, що ситуація на планеті зараз плачевна. «Напруженість, конфлікти і кризи, що проявилися протягом останнього десятиліття, залишаються невирішеними в світі, що призводить до тривалого падіння рівня миролюбності», – сказано в доповіді.

Економічні збитки від насильства зараз становлять 12,4% від глобального ВВП і обходяться в $2000 кожному жителю планети.

Також буде цікаво:   Як відпочити недорого, відвідавши 2 містичні пам'ятки України