Більшість туристів, які вперше побували в Стамбулі, говорять про те, що вони побачили місто, яке привело їх в культурний шок і захоплення. Причому не має значення скільки разів ви його відвідували. Саме тому екскурсія в Стамбул для багатьох є цікавим явищем і можливістю в черговий раз побачити цікаві місця та можливість відкрити в черговий раз цікаве місто.

І тут нема чому дивуватись, адже він вміщує в себе величезну кількість місць, які ви фізично не зможете відвідати за короткий проміжок часу. Але якщо ви можете провести всього кілька днів в Стамбулі, тоді виникає можливість зорієнтуватися серед його пам’яток і відвідати найцікавіші з них всього за декілька днів.

Як пересуватись по місту

Користуйтесь водним, підземним та рейковим громадським транспортом, так як це найдешевший спосіб пересування по місту, який також дозволяє не псувати поїздку очікуванням в численних стамбульських пробках. Але якщо ви користуєтесь послугами компанії Танго Тревел, тоді вона організує все так, що ви не будете нудитись під час поїздки.

Ще один варіант подорожей Стамбулом – трамваї та метро. Ходять вони з інтервалом в 5 хвилин і працюють з 6.00 до 24.00. Для проїзду на цьому транспорті тобі необхідно придбати або жетон, або спеціальну передплачену карту – IstanbulKart (Стамбулкард). для поїздки на 3 дні краще купити саме карту, яка дозволить користуватися не тільки метро і трамваями, але також муніципальними автобусами і поромами (вапурамі). Її можна купити на автобусних станціях, у квиткових касах і торгових автоматах на зупинках. Проїзд по карті стоїть 2.60 лір – це майже в два рази дешевше, ніж купувати жетони (5 лір).

Можна звичайно їздити на автобусах, долмуш (мікроавтобусах) або взяти в оренду машину, але як на мене це не так ефективно. У місті досить завантажені дороги і велика ймовірність того, що свої довгоочікувані вихідні ти проведеш в пробці. Деякі пам’ятки можна досліджувати пішки.

Що відвідати

Насправді в Стамбулі дуже багато різноманітних туристичних місць. Але є ті, які в обов’язковому порядку необхідно відвідати. Наприклад, це Блакитна мечеть. Ця споруда складається з основної будівлі і 6 мінаретів з боків. Зручне розташування робить це місце дуже фотогенічним.

Мечеть була побудована між 1606 і 1616 роками Мехметом Ага, імператорським архітектором султана Ахмета I. Султан хотів побудувати мечеть яка б могла змагатися або навіть перевершувати довколишній собор Святої Софії (спойлер: як на мене вийшло не дуже, але у цього місця свій шарм).

Також буде цікаво:   Хорватія вступає до Шенгенської зони

В обов’язковому порядку відвідайте таке місце як базар, їх декілька в мегаполісі і не важливо на якому з них ви побуваєте – скрізь цікаво.