У Євросоюзі реформують систему видачі в’їзних документів: отримати «шенген» стане простіше, але обійдеться він дорожче.

Єврокомісія має намір спростити в’їзд до шенгенського простору для тих, хто перетинає його межі законно. Комісар з питань міграції, внутрішніх справ і громадянства Дімітріс Аврамопулос пояснив суть майбутніх змін: «Пропонована нами реформа зробить процедуру отримання віз для законослухняних мандрівників легше і швидше, в той час як поліпшення стандартів безпеки допоможе краще виявляти і зупиняти тих, хто такими не є» .

Заплановані, зокрема, такі позитивні зміни:

  • Всю процедуру заповнення та подання заявки на візу переведуть в онлайн.
  • Заявки дозволять оформляти за півроку до поїздки.
  • Граничний термін видачі віз скоротять з 15 до 10 днів.
  • Країни шенгенської зони зможуть в деякому обсязі видавати короткострокові візи прямо на кордоні (проте одержувачі таких віз зможуть перебувати тільки в тій країні, яка оформила візу).
  • Ті, хто їздить в ЄС часто, зможуть швидше отримувати довгострокові багаторазові візи з терміном дії від 1 до 5 років.

Зворотний бік медалі – «шенген» стане дорожче. Якщо зараз стандартний збір складає €60, то за підсумками реформи доведеться викладати €80.

У Єврокомісії таке непопулярне рішення обґрунтовують зростаючими витратами: «Це помірне зростання дозволити державам-членам підтримувати необхідну чисельність персоналу консульств для забезпечення підвищеної ефективності перевірок, а також забезпечити модернізацію IT-обладнання та програмного забезпечення, не створюючи перешкод для подавачів заявок на отримання візи».

Також буде цікаво:   Рада кінокритиків США обрала найкращі фільми 2021 року