У Європейському союзі нарешті досягли угоди про закон, згідно з яким усі майбутні смартфони, що продаються в ЄС, мають оснащуватися універсальним портом USB-C для дротової зарядки.

Це правило застосовується навіть до iPhone від Apple, які зараз випускаються з роз’ємом Lightning. Більше того, закон буде застосовуватись і до інших електронних пристроїв, включаючи планшети, цифрові камери, навушники, портативні ігрові приставки та електронні книги. Ноутбуки повинні відповідати цьому правилу трохи пізніше.

Законопроект розроблявся понад десять років. Йому залишилося пройти схвалення у парламенті та раді ЄС наприкінці 2022 року, але це, схоже, лише формальність. Силу закон набуде вже восени 2024-го.

Введення «загального зарядного пристрою» – це спроба ЄС скоротити кількість електронних відходів та полегшити життя споживачів. Законодавці сподіваються, що в майбутньому телефони та інші мобільні гаджети будуть поставлятися без зарядних пристроїв у коробці, оскільки покупці вже мають відповідні аксесуари вдома.

За оцінками ЄС, такий закон допоможе споживачам заощадити близько 250 мільйонів євро на рік на «непотрібні зарядні пристрої» та скоротити щорічний обсяг електронних відходів приблизно на 11 000 тонн.

Також буде цікаво:   Instagram-сторінки підлітків до 16 років будуть закриті за замовчуванням