Якщо ще півтора роки тому вартість мобільних пристроїв досягли $ 1000, і всі з цим вже змирилися, то тепер за деякі моделі просять вже близько $ 1500, тоді як з появою складних моделей вдалося подолати позначку в $ 2000, адже за той же Huawei Mate X просять цілих $ 2300. Експерти стверджують, що далі буде тільки гірше, а на те є відразу цілих п’ять причин, про які потрібно пам’ятати, щоб чітко собі уявляти, чому електроніка стає дорожчою.

Так, зокрема, з кожним роком сировина для виробництва мобільних пристроїв стає все дорожча, а вартість робочої сили зростає, в тому числі в Китаї, де люди і зараз працюють за копійки. Технологічні процеси ускладнюються на постійній основі, в результаті чого на виробництво тих чи інших компонентів потрібно не тільки більше ресурсів, але ще і часу, а це сильно позначається на вартості підсумкової продукції – дорожчають компоненти. З кожним роком розміри мит, зборів і податків по всьому світу ростуть, а це також значно підвищує цінники на мобільні пристрої.

Разом з усім іншим, дорожча стає реклама, в зв’язку з чим виробникам смартфонів припадає на ній економити, або ж вкладати більше грошей. Створювати нові моделі компаніям Xiaomi, Apple, Samsung, Huawei, а також будь-яким іншим, стає все складніше і складніше, в зв’язку з чим витрати на їх розробку ростуть. Це п’ять основних причин, за якими смартфони продовжать стрімко дорожчати в найближчі роки, причому відбувається це буде різко щороку з виходом кожної нової моделі. Гарного у всьому цьому для покупців нічого немає, проте для самих виробників, як правило, прибуток від цього не збільшується.

Також буде цікаво:   Функцію 3D Touch перенесли у всі iPhone