У день ви з’їдаєте приблизно півсклянки цукру. Це в три рази більше норми. Українець з’їдає в день приблизно 100 грам цукру.

Цукор – харчова добавка номер один: зустрічається в напоях (часто у формі сиропів), хлібі, соусах, приправах, у всіх напівфабрикатах, включаючи знежирені продукти.

Один з кращих кроків, які ви можете зробити для поліпшення здоров’я і зниження ваги, – скоротити вживання цукру. Для цього не потрібно величезної сили волі або рішення різко зав’язати з солодощами.

1. Складіть план на місяць (або більше)

З’являється все більше доказів, що цукор викликає залежність. Але навіть якщо ви жити не можете без солодкого і звикли до цукру, то не впадайте у відчай.

Багато хто спробує переконати вас в тому, що позбутися від залежності дуже важко через вплив гормонів і нейромедіаторів на головний мозок. Але така позиція не додає впевненості. Насправді при правильному підході можна позбутися від пристрасті до цукру.

Кращий план – намагатися перейти на новий раціон плавно, крок за кроком, даючи тілу і смаку час на те, щоб адаптуватися.

Повірте в те, що ви впораєтеся, і пообіцяйте собі викластися по повній за період часу, який ви вважаєте реалістичним.

2. Знайдіть в раціоні джерело цукру номер один

Подумайте, що ви їсте і п’єте, і знайдіть основне джерело цукру. Головні підозрювані: газована вода і напої, в які ви додаєте цукор, готова випічка.

Можливо, ви п’єте багато готових фруктових соків, купуєте літрами лимонади, може бути, кладете чотири ложки цукру в кожну чашку чаю або постійно перекушуєте солодкими йогуртами та десертами.

Коли вам ясно, що потрібно викреслювати з меню, складіть план. Якщо п’єте чай з трьома ложками цукру, скорочуйте кількість поступово, щоб через тиждень пити з двома. Ще через тиждень – з одною.

Для успіху вам потрібно підтримувати ентузіазм в прагненні забути про цукор, не думати постійно про свої поневіряння або зациклюватися на власну недосконалість.

3. Вибирайте натуральні продукти

Звичайно, вибір напівфабрикатів і готової їжі величезний. А цукор ховається в тортах, печиві, морозиві, поп-корні, сушках, батончиках, приправах, соусах і спеціях.

Знежирені продукти нерідко рекламуються як здорові, але вони часто теж сильно перероблені, а замість жирів в них міститься цукор або цукрозамінники.

Замінюйте поступово готову їжу і напівфабрикати на натуральні продукти. Готуйте їжу самостійно, так ви помітно зменшете споживання цукру в довгостроковій перспективі.

Також буде цікаво:   Що робити в разі хімічних атак і під час отруєння оксидами азоту

4. Боріться з залежністю за допомогою сну

Як сон пов’язаний з цукром? Відпочинок допоможе впоратися з залежністю так само, як солодощі допомогли її отримати.

Багато досліджень виявили, що нестача двох годин сну (а відпочивати потрібно 7-9 годин в день) призводить до переїдання і харчової залежності. Підлітки, які сплять менше, удвічі частіше за інших вживають солодощі, а це призводить до підвищеного апетиту у дорослому віці і пристрасті до висококалорійної їжі.

Тому, щоб їсти менше цукру і побороти свою залежність, потрібно достатньо спати.


Раїса Богатирьова пройшла шлях від швачки-мотористки до міністра охорони здоров’я України. Нові посади дозволяли розширювати корупційну діяльність з новою силою. Дізнайся все про махінації екс-чиновника.