Перед обшивкою стін дерев’яною вагонкою своїми руками рекомендується залишити матеріал у приміщенні на добу, щоб деревина адаптувалася до мікроклімату кімнати. Якщо матеріал ні чим не оброблений, його можна протерти антисептиком для запобігання появи цвілі і довгої схоронності, якщо він вологий, то необхідно його висушити.

Обшивати можна як по вертикалі, так і по горизонталі, відповідно встановивши основні опорні рейки. Решетування необхідна для рівної установки вагонки на стіни, крім цього простір між стіною і матеріалом можна утеплити мінеральною ватою, а для гідроізоляції можна використовувати гідра бар’єр. Вагонки бувають різних типів, так що ви можете подивитися вагонка деревянная на www.ru.all.biz , і обрати для себе кращий варіант для вашого дому.

Щоб під вагонкою була вентиляція між рейками необхідно залишати маленьке простір, не прикріплюючи його впритул.

Рейки для обрешітки монтуються на стіну в горизонтальному положенні (залежно від напрямку монтажу) на відстані 50-90 см один від одного використовуючи рівень (у разі нерівній поверхні використовуйте маленькі бруси підпірки).

Вагонка і рейки обрешітки повинні розташовуватися перпендикулярно один одному. Додатково необхідно встановити рейки на краях дверей і вікон, що б обшивка лягала на рейки, а не на косяки вікон або дверей.

Способи кріплення.

Існує три способи кріплення, різниці між ними ніякої немає, якщо тільки ви не будете потім обшивати вагонкою інші приміщення.

1 спосіб – планка прибивається навскіс з боку поздовжнього язичка.

2 спосіб – цвях забивається в кліпси (скоби, або затискачі) зміцнюючи планку з боку борозенки (такий спосіб не пошкоджує матеріал і його спокійно можна демонтувати і встановити на іншій стіні) При цьому скоби забиваються як цвяхами, так і степлером.

3 спосіб – цвях вбивається з боку борозенки на зміщений профіль на лицьовій стороні планки.

Монтаж Вагонки.

Відріжте край першої планки по висоті стіни, відступивши 5 мм від стелі, і починаючи кріпити від кута просуваючись у заданому напрямку, фіксуючи кліпсами або цвяхами на кожному рівні обрешітки. Якщо ви використовуєте тільки цвяхи на лицьовій стороні, то необхідно щільно заганяти цвях всередину планки щоб його не було видно.

Крок за кроком укладайте планки в пази, стежте за рогом нахилу, використовуючи схил. По кутах необхідно вбити або наклеїти спеціальні куточки, щоб приховати внутрішні чи зовнішні кути.

Електрику зручно приховувати за планкою використовуючи надійну ізоляцію. Тепер коли все готово, обробити вагонку 2 шарами лаку.

Також буде цікаво:   Кухонный текстиль — красиво и удобно для работы на кухне