Портал Lonely Planet вибрав 10 найбільш мальовничих залізничних маршрутів по всьому світу. Список очолив в’єтнамський The Reunification Express, який з’єднує Хошимін і Ханой.

The Reunification Express – один з кращих способів познайомитися з В’єтнамом, його історією і природою, проїхавши країну з півночі на південь. Поїзд по маршруту відправляється щодня. Він долає відстань в одну тисячу сімсот двадцять шість кілометрів. Подорож триває два дні.

На другій сходинці – The California Zephyr, маршрут з Чикаго в Сан-Франциско. Поїзд відправляється щодня. Відстань – 3924 кілометрів. Тривалість подорожі – 52 години 40 хвилин. Шлях пролягає через прерії, пустелі, Скелясті гори і Сьєрра-Невади.

Трійку замикає Байкало-Амурська магістраль – дорога в Східному Сибіру і на Далекому Сході, яка з’єднує віддалені населені пункти, де температура опускається до – 60°C. БАМ – залізничний вихід Росії до Тихого океану. Загальна її протяжність – 4300 кілометрів. На подорож по цій дорозі потрібно виділити щонайменше чотири дні, але воно того варте.

Топ-10 кращих залізничних маршрутів світу:

1. The Reunification Express, В’єтнам, 1726 км.

2. The California Zephyr, США, 3924 км.

3. Байкало-Амурська магістраль, Росія, 4300 км.

4. Titicaca Railway, Перу, 388 км.

5. Дорога з Андімешк в Доруд, Іран, 209 км.

6. Експрес з Пекіна до Лхаси, Китай, 3750 км.

7. Caledonian Sleeper, Великобританія, 819 км.

8. Bergensbanen, Норвегія, 496 км.

9. TranzAlpine, Нова Зеландія, 223 км.

10. Tazara Railway, Танзанія і Замбія, 1860 км.


Шукаєте стілець або табуретку. Тоді stationary bar stool саме те, що вам потрібно. Тут ви знайдете величезний вибір стаціонарних табуретів та стільців сучасного або традиційного вигляду.