Американська технологічна платформа Venture Beat назвала топ-5 IT-спеціальностей, які будуть найбільш затребувані серед роботодавців у 2022 році.

Видання пише, що за два роки пандемії і дистанційної роботи багато фахівців зважилися на зміни у кар’єрі, а попит на IT-спеціальності продовжує зростати.

JAVA-РОЗРОБНИК

Це спеціаліст, який створює веб-додатки, програми та програмне забезпечення. Java-розробник залучений на усіх етапах розробки продукту. Обов’язки цього фахівця можуть сильно відрізнятися в залежності від компанії та конкретної посади, але у будь-якому разі він має добре розробляти коди і стежити за продуктивністю додатків.

CLOUD-АРХІТЕКТОР

Це фахівець, який впроваджує стратегію хмарних технологій, тобто розробляє дизайн хмарних додатків, моніторить «хмари» та управляє ними. Цей спеціаліст має знати мови програмування Python, Ruby і Elixir, мати досвід роботи у IT-інженерії, а також володіти лідерськими якостями.

PRODUCT-МЕНЕДЖЕР

Цей спеціаліст має стежити за розвитком проєкту, починаючи від етапу планування закінчуючи виходом продукту. Продакт-менеджер контролює виконання завдань іншими працівниками, тому йому потрібні досвід в управлінні персоналом, аналітичні здібності, а також вміння працювати із інструментами на кшталт PivotalTracker і Jira.

СПЕЦІАЛІСТ З КІБЕРБЕЗПЕКИ

Таких фахівців ще називають «білими хакерами». Вони захищають компанії від атак з боку хакерів, а користувачів – від крадіжки їхніх даних. Щоб бути спеціалістом із кібербезпеки, треба знатися на комп’ютерній криміналістиці, вміти вирішувати проблеми безпеки на різних платформах та мати гарні комунікативні навички.

СПЕЦІАЛІСТ З ДАНИХ, АБО DATA SCIENTIST

Це фахівець, який використовує машинне навчання для того, щоб прогнозувати та аналізувати дані. Він має визначати проблеми у аналітиці даних, правильно визначати набори набори даних і змінних, а також збирати великі набори даних і повідомляти про результати свого аналізу. Аби бути спеціалістом із даних, треба знати мови статистичного програмування, як R, Python або SLQ і орієнтуватися у data mining (добування даних).

Також буде цікаво:   Netflix вперше зніме фільм в Україні