Сидячі у вікна пасажири часто зляться через те, що їм доводиться піднімати і опускати шторки ілюмінаторів за вказівкою провідників. Однак це робиться не для розваги стюардес і не для того, щоб помилуватися видом з вікна.

У разі виникнення аварійної ситуації пасажири і екіпаж повинні покинути літак протягом 90 секунд. Якщо під час зльоту і посадки, коли найчастіше і відбуваються аварії, шторки ілюмінаторів підняті, члени екіпажу можуть швидко оцінити, де знаходяться уламки або сталося загоряння і через який вихід краще проводити евакуацію. Заздалегідь підняті шторки значно заощадять дорогоцінний час.

Крім того, підняття шторок прямо пов’язане з вимиканням світла перед зльотом і посадкою. Це робиться для того, щоб очі пасажирів звикли до природного освітлення. У разі евакуації люди визначаться швидше, якщо вони вже пристосувалися до сонячного світла.

В інший час чітких правил поводження зі шторками ілюмінаторів немає, у кожної авіакомпанії вони свої. Але неважливо, згадується цей момент в правилах перевезення чи ні (а зазвичай – ні), останнє слово завжди залишається за провідниками.

Також буде цікаво:   Названі європейські міста із найчистішим повітрям