Щоденна фізична активність необхідна для нормального зростання та розвитку дітей будь-якого віку. Вправи не лише зміцнюють м’язи і прокачують витривалість, а й сприяють розвитку мозку.

Так, в одному дослідженні виявили, що 30 хвилин фізичної активності до уроків збільшують уважність і роблять менш примхливими дітей молодшого шкільного віку.

Ранкова зарядка не тільки допоможе дитині прокинутися, а й покращить концентрацію, пам’ять та творче мислення, що позитивно позначиться на навчанні.

Наприклад, кілька досліджень підтвердили, що фізична активність сприяє успіхам у читанні та математиці.

Щодо виду вправ, добре працюють як інтенсивні заняття для тренування витривалості, так і рухи, спрямовані на розвиток балансу та координації. Під час ранкової зарядки для дітей можна виконувати і ті, й інші.

З якого віку можна привчати дітей до заряджання

Дітям 3–4 років необхідно близько трьох годин фізичної активності на день, а дітям від 5 до 18 років — не менше години середньо- та високоінтенсивних вправ. До того ж важливі як рухи на розвиток витривалості, так і силові тренування.

Зрозуміло, що ранкова зарядка не замінить рухливі ігри протягом дня, але може збільшити кількість активності, особливо з огляду на любов сучасних дітей до смартфонів та комп’ютерів.

Таким чином, ви можете привчати дитину до такого початку дня вже в 3-4 роки – як тільки вона зможе повторювати за вами рухи.

Як виконувати ранкову зарядку для дітей

Уся зарядка займе 12-15 хвилин. Комплекс починається з легкої розминки, потім йдуть активні вправи для розвитку витривалості та сили м’язів. Завершує все затримка з невеликою розтяжкою та рухами на розвиток балансу.

Як робити розминку

Увімкніть енергійну музику, поставте таймер і виконуйте кожен рух по 20 секунд. Оскільки вправи легкі, відпочинок вам не знадобиться.

Також буде цікаво:   Як правильно вибрати телескоп і заощадити?