Космічне агентство NASA збирається оголосити про «нове захоплююче відкритті», яке пов’язане з Місяцем. Буде проведено великий захід за участю Джейкоба Блічера, головного наукового співробітника Управління польотів з досліджень і операцій в штаб-квартирі NASA. Також запрошений директор відділу астрофізики Пол Герц, науковий співробітник Центру космічних польотів імені Годдарда Кейсі Хоннібалл і співробітник місії SOFIA Насим Рангвала.

Independent пише, що цей анонс може бути пов’язаний з планами космічного агентства по відправці на Місяць нової пілотованої експедиції. На це натякає відсилання на програму Artemis, в рамках якої в 2024 році планується політ на Місяць «першої жінки і наступного чоловіка».

Члени цієї місії будуть першими людьми, ступивші на Місяць з 1972 року.

Головною ж темою заходу стане відкриття, яке «вносить величезний внесок у вивчення Місяця і дослідження далекого космосу». Це відкриття було зроблене за допомогою стратосферної обсерваторії ІК-астрономії (Stratospheric Observatory for Infrared Astronomy, SOFIA), яка являє собою телескоп системи Кассегрена, що працює з борта модифікованого Boeing 747. Літак піднімає його на висоту в 13 кілометрів, що дозволяє робити знімки рівня космічних обсерваторій.

Про що саме розповість NASA, ми дізнаємося 26 жовтня.

Також буде цікаво:   Найпопулярніші пісні 2021 року на Apple Music