ВВС News Україна оголосили переможців премії Книга року-2022.

Книгою 2022 року визнали КНИГУ АНДРІЯ СЕМ’ЯНКІВА (MED GOBLIN) ПІД НАЗВОЮ «ТАНЦІ З КІСТКАМИ. МЕДИЧНИЙ ТРИЛЕР» (видавництво «Віхола).

Цю книгу журі порівняли з «Breaking Bad» по-українськи» [американський драматичний серіл «Пуститися берега»]: «Такого захопливого сюжету в українській літературі не було давно. «Танці з кістками» має всі шанси стати бестселером не лише в Україні, а й за її межами, щойно її перекладуть іншими мовами», – зазначила членкиня журі та головна редакторка ВВС News Україна Марта Шокало.

У цій номінації також змагалися Ірена Карпа («Тільки нікому про це не кажи»), Сергій Карюк («Ферія. 13 андалуських днів і ночей»), Марина Манченко («Гіркі апельсини») та Галина Петросаняк («Вілла Анемона»).

Книгою року В НОМІНАЦІЇ «ЕСЕЇСТИКА» ОБРАЛИ «ДИКИЙ ЗАХІД СХІДНОЇ ЄВРОПИ» ПАВЛА КАЗАРІНА (видавництво «Віват», Харків).

У фінал також увійшли книги «Щось зі мною не так» Андрія Любки, «Подолати минуле: Глобальна історія України» Ярослава Грицака, «Ар-нуво. Стилі українського мистецтва ХХ-го століття» Ірини Магдиш та «Наші. Інженерна історія України» Олени Шульги.

У номінації «ДИТЯЧА КНИГА РОКУ» ПЕРЕМОГЛА «ПРИМАРИ ЧОРНОЇ ДІБРОВИ» АНДРІЯ БАЧИНСЬКОГО (видавництво Старого Лева).

Фіналістами були «Мої вимушені канікули» (Катерина Єгорушкіна), «Крута історія України. Від динозаврів до сьогодні» (Інна Ковалишена), «Сукня для Марусі» (Грася Олійко) та Матуся-немовля, або жахливе чудо перед Різдвом (Уляна Чуба).

До журі конкурсу увійшли професорка Києво-Могилянської академії Віра Агеєва, блогер Віталій Чепинога, телеведучий Вадим Карп’як, головна редакторка ВВС News Україна Марта Шокало та радниця з питань культури ЄБРР Світлана Пиркало.

Переможець у кожній номінації отримає 1000 фунтів стерлінгів у гривневому еквіваленті.

Також буде цікаво:   Україна і Швейцарія підписали угоду про безвізовий режим