Дуже цікаве оповідання у вигляді листів, написаних бісом Баламутом до племінника – біса-спокусника Гнусіка. У своїх листах Баламут дає настанови та поради, висловлює свою авторитетну думку з приводу того як Гнусіку краще спокусити душу одного християнина і привести її в пекло. Листи завжди закінчуються зворушливим підписом «Твій люблячий дядько Баламут».

Клайв Стейплз Льюїс – англійський та ірландський письменник, учений і богослов; видатний представник Оксфордської літературної групи «Інклінгі».

Цікава форма подачі матеріалу: про гріхи людини в формі настанов. Балабол розповідає як правильно спокушати, яким чином, як вдалося схилити людину до гріха. У книзі застосований принцип від зворотного. Переказувати написане немає необхідності і сенсу, тому що в багатьох місцях дуже важлива форма подачі тексту, тонкий гумор автора і точність його формулювань. Звичайно, можна сказати, що все це прописані істини, але як часто ми про них згадуємо?

Геніальна книга письменника-християнина, яка змушує задуматися і, по суті своїй, ілюструє можливі труднощі на шляху дорослої людини до Бога. Текст дуже глибокий за змістом, місцями складний. Побудований так, що будь-який читач так чи інакше побачить себе, дізнається краще про себе і про те, що навколо. Рай і пекло існують тут і зараз, але все залежить від того, під «яким кутом» дивитися! Хоча людина сама вибирає свою дорогу, але завжди отримує підтримку «зверху».

Резюме

  • Оцінка: 9/10.
  • Читати: так, буде корисна усім.

Також буде цікаво:   Цікаві книги, що змінюють життя