Китайський зонд «Чан’е-5» скинув на Землю капсулу зі зразками місячного грунту. Фахівці вже виявили 300-кілограмовий спусковий модуль на території автономного району Внутрішня Монголія. На місці падіння розгорнутий китайський прапор, що знаменує успішне завершення місії, першою в світі з 1976 року.

Зонд «Чан’е-5» відправили на Місяць 24 листопада. Він сів в районі піку Рюмкер в Океані Бур в західній частині видимої сторони супутника. За 48 годин він пробурив свердловину і взяв для дослідження близько 2 кг ґрунту. 3 грудня «Чан’е-5» доставив капсулу зі зразками на орбітальний модуль, який пізніше відправився до Землі.

Також «Чан’е-5» встановив на місячній поверхні прапор Китаю.

До Китаю доставити місячний грунт на Землю вдавалося лише двом країнам – США і СРСР. Останню подібну місію здійснили 44 роки тому. У липні 2019 року спробу висадити зонд на Місяць зробила Індія. Однак їх спусковий модуль з місяцеходом на борту розбився.

15 грудня на Землю повернувся японський зонд “Хаябуса-2», який доставив зразки породи з астероїда Рюгу. Це ще одна дуже складна місія, яка завершилася успіхом.

Також буде цікаво:   Глобальне потепління подвоїть частоту проливних дощів у тропіках — дослідження