Вчені в усьому світі ведуть розробку нових гаджетів, а також способів їх зарядки і експлуатації. Так, фахівці створили розробку, яка дозволить людям заряджати девайси від власного тіла. Це неймовірно!

У виданні Advanced Functional Materials з’явилася стаття про унікальний термоелектричний матеріал. Над його створенням працювали вчені з Німеччини, Швеції та Росії. Цей унікальний матеріал дозволить заряджати гаджети від власного тіла. Для цього потрібно буде всього лише носити на руці браслет з цього матеріалу. Таким чином заряджати смартфон або годинник можна буде практично нескінченно.

Термоелектричні матеріали – це з’єднання або сплави металів, які можуть перетворювати тепло в електроенергію за рахунок різниці температур. Але є у них і недолік — низький ККД, який дорівнює приблизно 10%. Для більшої ефективності пластини з термоелектричних матеріалів потрібно нагрівати до декількох сотень градусів.

Після багаторічних пошуків вчені знайшли альтернативу термоэлектрикам. Нею стали полімерні матеріали. Вони не токсичні, мають низьку теплопровідність і можуть працювати при кімнатній температурі. Крім того, полімерні матеріали дуже гнучкі, тому їм можна надати будь-яку форму.

Полімерні матеріали здатні перетворювати тепло, що випромінюється людським тілом, в електричну енергію. Тому можна буде створити чохол для смартфона, який при контакті з людським тілом буде заряджати гаджет. А електронний годинник на ремінці з полімерного матеріалу будуть працювати вічно, якщо їх не знімати з зап’ястя.

Також буде цікаво:   Список що саме представить Apple на осінній презентації