11 липня через космопорту «Америка» в штаті Нью-Мексико стартував ракетоплан VSS Unity компанії Virgin Galactic. На ньому в суборбітальний простір піднявся мільярдер Річард Бренсон, два пілоти і ще три члени екіпажу. Фактично це була перша місія з туристами на борту, і вже точно не остання. Квитки на майбутні запуски вже купили понад 600 осіб, в тому числі і Ілон Маск.

У інтерв’ю лондонській газеті Sunday Times Бренсон підтвердив участь Маска: «Ілон – друг, і, можливо, одного разу я теж полечу на одному з його кораблів».

Засновник Tesla і SpaceX вніс предолплату в розмірі 10 000 доларів, тоді як загальна вартість квитка на VSS Unity становить 250 000 доларів. Така ціна приблизно чотирьох хвилин в невагомості на висоті понад 80 км.

Ця висота в США вважається межею космосу, тому всі члени екіпажу VSS Unity автоматично визнаються астронавтами. У міжнародній практиці космос починається з 100 км. З цієї причини Джефф Безос відмовився визнавати польоти Virgin Galactic виходом в космос. Корабель самого мільярдера, New Shepard, повинен піднятися на висоту близько 105 км вже 20 липня.

Також буде цікаво:   eSPORTconf Ukraine 2017 – перша бізнес-конференція з питань кіберспорту в Україні