Експерт по тренуванню пам’яті Джим Квик розповів, чому потрібно перестати довіряти телефонній книзі в смартфоні і знову почати вчити телефонні номери – корисна ідея.

Квік стверджує, що більшість людей думає про пам’ять як про чашку – коли вона переповнена, запам’ятати щось стає неможливим. Джим називає цю проблему «цифровим потопом»: наш мозок, який не сильно змінився за останні 200 тисяч років, здається переповненим через постійно розвиваючі технології.

Як з цим боротися

За словами Джима, мозок більше схожий на м’язи: він стає сильнішим, якщо його тренувати. Чим частіше ми дізнаємося, запам’ятовуємо і згадуємо речі, тим краще нам даються такі завдання з часом.

Джим пропонує просту вправу, хто хоче поліпшити пам’ять:

Раз в тиждень виділяйте півгодини, протягом яких вимкніть усі сповіщення і по можливості ізолюйте себе від усього зайвого. За цей час запам’ятайте телефонний номер однієї людини, з якою ви часто розмовляєте. Навіть ця проста вправа дозволить вашому мозку обробляти і зберігати більше інформації.

Якщо у вас є трохи вільного часу, спробуйте цей трюк. Запам’ятайте номер, і через кілька днів перевірте, чи можете ви його згадати. Якщо він вклався у вашій голові, можна приступати до наступного.

Також буде цікаво:   Дослідження: зимою треба працювати менше