Спілкування з незнайомцями приносить більше радості, ніж розчарувань, і навіть покращує роботу мозку.

Це покращує емоційний стан

Ми відводимо погляд в громадському транспорті. На вечірках і зустрічах воліємо спілкуватися з декількома людьми, яких добре знаємо, не ризикуючи заговорити з кимось новим. Почувши від сусіда «Доброго ранку!», ми здригаємо і думаємо, що йому від нас щось потрібно.

Розмови з незнайомими людьми здаються нам незграбними і тяжкими. Намагаючись зав’язати таку бесіду, ми боїмося, що нас відкинутий, або нам здається, що у нас з цією людиною немає нічого спільного. Ми заздалегідь переконуємо себе, що ні нам, ні йому така розмова не буде цікавою.

«Це феномен множинного невігластва, – каже Джуліана Шредер, психолог з Каліфорнійського університету в Берклі. – Ви бачите, що ніхто не розмовляє, і робите висновок, що вони не хочуть розмовляти, хоча все більше схильні до бесіди, ніж вони самі вважають».

Люди помилково вважають, що поведінка інших залежить від їх поглядів, тоді як воно насправді обгрунтовано соціальними нормами. Джуліана Шредер

Все це не дає нам піти на контакт з незнайомими людьми, тому ми вибираємо усамітнення. Але такий вибір не завжди правильний. За даними дослідження Шредер, спілкування з незнайомцями викликає більш позитивні емоції, ніж негативні.

Дослідники вивчили емоційний стан людей в громадському транспорті. Ті, хто за інструкцією зав’язав розмову з попутниками в транспорті або з водієм таксі, відзначили більш позитивні враження про поїздку, ніж ті, хто повинен був сидіти в тиші. Також дослідники хотіли перевірити, чи поширюється позитивний ефект на тих, з ким заговорили. Для цього вони відтворили умови залу очікування. Результати показали, що позитивні емоції відчувають і той, хто почав розмову, і той, з ким заговорили.

Іншу групу учасників попросили просто уявити таку розмову. Самі вони очікували, що досвід буде негативним, проте експеримент підтвердив зворотне.

Ми недооцінюємо важливість соціальних зв’язків, вважаючи, що самота приємніша, ніж спілкування з незнайомою людиною. Але позитивний емоційний ефект є і від спілкування з незнайомцями. Джуліана Шредер

Це вірно і для малознайомих людей. Регулярна взаємодія з малознайомими людьми сприяє соціальному і емоційному благополуччю. Для таких відносин характерні менш частий контакт, низька емоційна інтенсивність і обмежена близькість.

«Щире спілкування, навіть мінімальне, допомагає задовольнити базову людську потребу належати до групи, – каже Джилліан Сендсторм, психолог з Ессекского університету. – Розмова з незнайомою людиною дасть відчуття, що вас бачать і визнають, а відчуття спільності з ним нагадає вам про ваші спільності з усіма людьми».

Також буде цікаво:   5 речей, які вбивають нашу впевненість в собі

Це корисно для мозку

За даними ще одного дослідження, навіть коротка взаємодія з кимось підвищує виконавчі функції мозку. Це розумові процеси, які дозволяють нам концентруватися, планувати, розставляти пріоритети і організовувати.

Учасників експерименту розділили на три групи. Одні познайомилися і протягом 10 хвилин вели доброзичливий розмову. Інших попросили посперечатися, а треті взагалі не спілкувалися один з одним. Потім всі учасники пройшли когнітивні тести, в яких потрібно було задіювати виконавчі функції мозку. Перша група показала кращі результати.

Кожен день у нас маса можливостей спілкуватися з незнайомими людьми: в транспорті по дорозі на роботу, в обідню перерву, на зустрічах і вечірках. Спробуйте ввести це в звичку. Щоб почати розмову, просто посміхніться і дивіться людині в очі. Головне – щиро намагатися налагодити контакт.