Ще сьогодні вранці ми міркували про те, що зникнення Apple з Китаю ринку може обернутися для економіки Піднебесної справжнім колапсом, а вже після обіду з’явилася інформація про те, що компанія з Купертино готується перенести виробництво фірмової електроніки в інші країни. Про це повідомляє DigiTimes з посиланням на обізнані джерела. За даними співрозмовників видання, збірка першої партії пристроїв за межами Китаю почнеться вже через кілька тижнів.

Як і слід було очікувати, перенесення виробництва не буде стихійним, підтверджують джерела DigiTimes. Спочатку за межами Китаю почнуть збирати обмежені партії MacBook і iPad. В ролі підрядника виступить корпорація Pegatron, яка вже налагодила складальну лінію в Індонезії. Ця країна була обрана всього з трьох причин: вона не веде торгову війну з США, знаходиться в Азії, а значить, налагодити поставки комплектуючих буде неважко, і звичайно, володіє дешевою робочою силою.

Оскільки за такий короткий термін вибудувати власні заводи Pegatron не вдалося, компанія домовилася з місцевим підрядом PT SAT Nuapersada. Це побічно підтвердив генеральний директор підприємства. Він не став називати замовника, але зазначив, що вся вироблена електроніка буде спрямована для продажу в США.

Перенесення виробництва техніки Apple – навіть часткова – насправді може бути лише перестраховкою компанії на випадок ескалації конфлікту між США і Китаєм. В Купертіно намагаються зрозуміти, чи зможуть її партнери запустити збірку фірмової електроніки за межами Піднебесної, якщо США поширять дію імпортних мит і на техніку Apple. А такий результат, враховуючи постійні конфлікти між державами і різкість зміни настроїв чинного президента США, цілком можливий.

Також буде цікаво:   Xiaomi назвала смартфони, які точно отримають Android 10