Інвестори компанії Facebook проголосували за відсторонення Марка Цукерберга з поста глави правління та вимагають призначити незалежного директора. Це рішення підтримали 68% зовнішніх акціонерів соцмережі.

Вони критикують політику Цукерберга щодо захисту особистих даних користувачів, однак Марк все-одно може лишитись на посаді, пише Голос Америки. Адже у Facebook існує дворівнева система акцій: кожна акція, яку має Цукерберг і керівники, відповідає 10 голосам при ухваленні рішень. Натомість зовнішні акціонери мають лише по 1 голосу на акцію.

«Це дозволяє компанії отримувати інвестиції, але не розпорошувати контроль над компанією. За рахунок свого пакета акцій Цукерберг має 58% голосів у компанії. Цукерберга може звільнити тільки сам Цукерберг», – пояснює видання.

Група акціонерів компанії Facebook у квітні 2019 року ініціювала зміщення Цукрерберга. Адже з липня 2018 року оцінна вартість Facebook впала на 40% через рішення керівництва і правління. А політика голосування дозволяє Цукербергу фактично одноосібно контролювати політику компанії, тож акціонери не можуть притягнути менеджемент до відповідальності. Раніше через розбіжності з Цукербергом Facebook покинули два топ-менеджери.

Також буде цікаво:   Intel визнає наявність ще однієї уразливості в своїх процесорах