Так, сталося, що окрім бігу, я дуже люблю знайомитися з новими та цікавими місцями. При чому, немає значення, чи це інша країна за сотні або тисячі кілометрів від дому, чи просто виїзд вихідного дня десь за місто. Будь-де можна знайти час та умови для пробіжки. Зміна маршруту для спортсмена бігуна лише йому на користь. Тому одного разу я подумав: а чому б ці два захоплення не поєднати між собою?

Існує багато варіантів, як це робити. Я виокремив для себе кілька:

  1. Планую майбутню подорож в залежності від того, де має проходити найближчий марафон або напівмарафон.

 Наприклад, найвідомішими у світі є масові забіги, що проходять у Римі на початку березня (Mezza Maratona Roma-Ostia), у кінці квітня в Мадриді (Rock ‘n’ Roll Madrid Marathon), у середині вересня в Берліні (BMW Berlin Marathon), на початку листопада у Стамбулі (VODAFONE Istanbul Marathon), а також в багатьох інших містах світу. Інформації про них дуже багато на просторах Інтернету. Щоб пробігти марафон або напівмарафон необхідно завчасно зареєструватися на нього, що зазвичай можна зробити онлайн.

  1. Планування маршруту.

Любите бігати наодинці або не бажаєте прив’язуватися до певного місця і дати? Тоді плануючи свою подорож у будь-який куточок світу, завчасно подбайте про маршрут, яким ви будете робити щоденну пробіжку. Якщо це пляжний відпочинок, то відповідь напрошується сама – біг вранці вздовж моря або океану, що може бути краще?! Багато курортних містечок мають зручні та довгі променади, які ідеально підходять для занять бігом. Якщо це місто, то обираємо апартаменти поруч із парком або спитайте на рецепції в готелі, де можна зробити пробіжку. 

  1. Популярні бігові маршрути.

Також, як варіант, можна скористатися одним із ресурсів в мережі Інтернет або зручним додатком для бігу, які показують найбільш популярні маршрути для бігу по всьому світу. Наприклад, це можна зробити на сайті Nike+ у вкладці «Маршрути». Сайт WalkJogRun має велику базу маршрутів, а також існує спеціальний додаток до iPhone – WalkJogRun GPS Running Routes. Також рекомендую скористатися сайтом Mapmyrun або відповідним безкоштовним додатком MapMyFitness та багатьма іншими.

  1. Бігові екскурсії.

Це ще один варіант поєднання бігу та подорожей. Здивовані? Але такі екскурсії дійсно існують! Це не лише біг у компанії таких же спортсменів, але й можливість побачити не попсові пам’ятки ті цікаві місця. Для того, щоб прийняти участь у біговій екскурсії, необхідно ввести у пошуковий запит «running tour». Бігові екскурсії є у Барселоні, Копенгагені, а також у багатьох містах США. Потрапити на них – це мрія кожного бігуна.

  1. Місцеві бігуни.
Також буде цікаво:   Пам'ятки Києва

Щоб побачити місто очами його жителів, варто зв’язатися із місцевим біговим клубом та напроситися до них на пробіжку. Зазвичай, бігуни в цьому ніколи не відмовляють, адже вони завжди раді новим знайомствам.

  1. Невеличка подорож за місто.

І її можна поєднати з бігом на довгі дистанції. Наприклад, для жителів міста Київ є багато готових вже маршрутів за 100 км від столиці, які дозволять вам не лише гарно потренуватися, але й отримати насолоду від фантастичних навколишніх пейзажів. Витачів, Халеп’я і Ржищів чекають на киян та жителів області. Певен, що такі місцини є у кожному регіоні. 

Вдалих ідей для поєднання бігу і подорожей дуже багато. І думаю, кожна з них варта того, щоб ви її реалізували. Певен, що це буде надзвичайний досвід у вашому житті.