Нас захоплюють люди, які в будь-яких ситуаціях примудряються зберігати спокій, душевну рівновагу і самовладання. Ми називаємо це мудрістю і сподіваємося коли-небудь стати такими ж. Виявляється, багато що залежить від уміння уникати деяких моделей поведінки, які заважають нам бути щасливими і рухатися вперед.

1. Вони не дозволяють зіпсувати собі настрій

Якщо ваша самооцінка і настрій залежать від того, як ви виглядаєте на тлі інших, це означає, що ваше щастя вам не належить. Коли розумні люди радіють своїм успіхам, вони не дозволяють думці і заслугам інших затьмарити цю радість.

Неважливо, що думають чи роблять інші. Це ніяк не повинно впливати на вашу думку про себе. Яка б точка зору про вас не була в даний момент, вона завжди суб’єктивна і не відображає реального стану речей.

2. Вони не забувають

Емоційно грамотні люди легко прощають образи, але це не означає, що вони про них забувають. Прощення має на увазі, що ви відпускаєте неприємну ситуацію і рухаєтеся далі. Але це не означає, що комусь дається другий шанс.

Розумні люди не відчувають бажання загрузнути в наслідках чужих помилок, тому вони спочатку прощають, а потім роблять посилені заходи, щоб убезпечити себе від подібних ситуацій в майбутньому.

3. Вони не йдуть з ножем на танк

Розумні люди знають, як важливо берегти себе, бо завтра буде новий день і нова битва. У конфліктній ситуації ми часто втрачаємо контроль над емоціями і кидаємося в бійку, в якій ми свідомо приречені на поразку. Той, хто вміє розуміти свої емоції і керувати ними, здатний оцінити, коли потрібно настояти на своєму і в які битви варто вплутуватися.

4. Вони не женуться за ідеалом

Емоційно зрілі люди не ставлять в основу недосяжний ідеал, тому що знають, що його не існує. Прагнучи до абсолютної досконалості, ви завжди будете відчувати розчарування. У підсумку ви станете мучити себе тим, що не змогли домогтися бажаного, і рефлексувати на тему, що ви зробили не так. Розумні люди замість цього радіють тому, чого їм вдалося досягти.

5. Вони не живуть минулим

Як правило, поразка – результат ризику і спроб домогтися чогось важкодосяжного. Розумні люди знають, що успіх багато в чому залежить від уміння програвати і рухатися далі. Однак це навряд чи можливо, якщо продовжувати чіплятися за старі помилки. Коли ви живете минулим, воно стає вашим справжнім і позбавляє вас майбутнього.

Також буде цікаво:   Учені створили синтетичні людські ембріони без репродуктивних клітин

6. Вони не зациклюються на проблемах

Ваш емоційний стан безпосередньо залежить від того, про що ви думаєте. Коли ви цілком зосереджуєтесь на поточних проблемах, ви з головою йдіть в негативні емоції і стресовий стан. Розумні і емоційно грамотні люди знають, що думати треба не про самі проблеми, а про способи їх вирішення.

7. Вони не спілкуються з скигліями

Любителі нити і скаржитися без кінця смакують свої проблеми. Щоб відчувати себе краще, їм потрібні жалісливі слухачі, які їх пошкодують. Від таких краще триматися подалі, інакше вони втоплять вас в своєму негативі.

Хороший спосіб зупинити потік ниття – запитати, як людина збирається справлятися зі своїми проблемами. Скиглій або замовкне, тому що він ніяк не збирається їх вирішувати, або нарешті спробує міркувати конструктивно.

8. Вони не тримають зла

Негативні емоції, які ми відчуваємо, коли сердимося, – це реакція на стрес. Коли на нас насувається неминуча загроза, така поведінка необхідна для виживання. Але коли все вже позаду, затаєна образа лише шкодить нам. Згодом це може навіть відбитися на здоров’ї. Тримати зло – значить перебувати в стані постійного стресу, а розумні люди намагаються всіма силами цього уникати.

9. Вони не погоджуються на те, чого насправді не хочуть

Багатьом з нас дуже нелегко дається слово «ні». А тим часом це дуже потужний інструмент, яким потрібно сміливо користуватися. Відмовляючись брати на себе нові зобов’язання, ви даєте собі можливість виконати вже наявні.