Челсі Дінсмор автор блогу Live Your Legend, який допомагає людям знайти себе, поділилася своїм методом позбавлення від обридлих звичок.

«Дуже часто за допомогою подібних звичок ми просто намагаємося втекти від почуття самотності, нудьги і невдоволення собою, – пише Челсі. – Усвідомивши, яку дію для нас виконує таку функцію і що за ним криється, ми станемо краще розуміти себе. А це важливо для того, щоб жити повноцінним життям і не обманювати себе».

Почати можна з цих п’яти кроків.

1. Визначте, яку звичку ви хочете змінити

Наприклад, бажання взяти в руки телефон, перевірити електронну пошту або соціальні мережі.

2. Зрозумійте, що вам дає ця звичка

Бажання взяти телефон в руки пояснюється тим, що нам хочеться відчути власну важливість і зв’язок з іншими людьми, а також втекти від самотності.

3. Подумайте, яка гарна звичка дасть вам такий же результат

Замість того, щоб зайти в соціальні мережі, спробуйте виконати одну з наступних дій.

Глибоко вдихніть, це допоможе повернутися в даний момент.
Увімкніть улюблену пісню. Музика дуже сильно впливає на наш настрій.
Зателефонуйте комусь із близьких чи напишіть записку від руки, так ви відчуєте себе менш самотньо.

4. Встановіть чіткі межі для старої звички, якщо не хочете позбавлятися від неї повністю

Зараз практично неможливо повністю перестати використовувати соціальні мережі. Вони потрібні для робочого спілкування, дозволяють нам підтримувати зв’язки з людьми, та й просто допомагають ділитися своєю творчістю і думками.

Якщо ви не готові зовсім відмовитися від своєї звички, призначте для неї певний час, так як ви виділяєте час на прийняття їжі або заняття спортом. Тоді протягом дня ви будете смакувати ці моменти, але не відволікатися від інших справ.

5. Повторюйте знову і знову

Щоб нова звичка зміцнилася на місці старої, нова поведінка має почати асоціюватися з одержуваною нагородою. Тому не відступайте, повторюйте нову дію знову і знову, поки вона не стане автоматичною.

Також буде цікаво:   23 ранкові звички, які заряджають енергією на весь день